سیصد و نه سال گذشته بود. گروهی از مردم در مورد رستاخیز دچار تردید شده و معاد را انکار می کردند. موحدان و خداپرستان و زمامدار صالح آنها ،از این وضع ناراحت بودند و از درگاه الهی طلب یاری می کردند تا اینکه خداوند ،اصحاب کهف خفته در غار را بعد از 309 سال از خواب برانگیخت تا حجت و نشانه ای باشند بر اثبات معاد و رستاخیز.

مردم با شنیدن جریان اصحاب کهف، جمعیتی عظیم رهسپار غار شدند و از نزدیک پای صحبت این پیام آوران الهی نشستند و غبار تردید از دل های بیدار زدوده شد و زمامدار صالح و موحد،خدا را به خاطر این رحمت و عنایت بزرگ سپاس گفت.

هر چند دل های زنگار گرفته حتی با دیدن این پیام آوران الهی ،باز هم بیدار نشدند.

اصحاب کهف نیز با پاسداشت مقامشان توسط مردم ،مزد دنیایی خویش را از خداوند منان دریافت کردند و بعد از سال ها توانستند آرزوی دیرینه خود مبنی بر یکتاپرستی مردمان را شاهد باشند و خداوند را بر این نعمت بزرگ سپاس گفتند.

خداوند حکیم است و می داند در کدام زمان و کدام مکان از گنجینه های مخفی در آسمان و زمینش رونمایی کند.29 سال غواصان شهید را در دل خاک نگه می دارد تا وقتش برسد و درست در لحظه نیاز، از بندگان مخلصش رونمایی می کند.

زمانی که عده ای به مقاومت و ایستادگی در برابر استکبار جهانی تردید کرده و مشی تعامل با آمریکا را در پیش گرفته و به دنبال برد- برد با شیطان بزرگ هستند غواصان دست بسته خفته در خاک را می فرستد تا غبار تردید را از دل ها بزدایند و از جنایات و جاسوسی های آمریکا پرده برداری کنند و ایستادگی خود با دستان بسته را به رخ کسانی بکشند که با دست های به ظاهر باز ،به دنبال عقب نشینی و کوتاه آمدن در برابر آمریکا هستند.

 غواصان غیور را می فرستد تا بیدار کنند غیرت های فروخفته را؛ تا بشارتی باشند رهروان واقعی راه امام را که هر روز به جرم دفاع از آرمان ها و اصول خمینی کبیر برچسب های جدید دشت می کنند؛ تا یاری گر و پشتیبان ولی فقیه زمان باشند.

مردم با شنیدن جریان غواصان شهید، بیقرار شدند به گونه ای که برنامه ریزی مسئولین مربوطه به هم ریخت. قرار بود 25 شوال تشییع شهدا صورت گیرد اما زمان به دست صاحب زمان است نه مسئولین.

شهدا در 28 شعبان توسط جمعیتی عظیم تشییع شدند تا خداوند ،اجر دنیایی شهدایی را که مظلومانه و در غربت، زنده در خاک شده بودند با تشییعی باشکوه و به یادماندنی بپردازد.

 و رهبر معظم انقلاب نیز ، سپاس بی پایان خود را به خاطر این لطف و بشارت الهی ،نثار خدای حکیم و مهربان  و مالک دلها کرد.

اما با این حال باز هم عده ای هستند که هنوز پیام شهدا را دریافت نکرده اند و زنگار تعصبات حزبی و جناحی چنان بر دلشان نشسته است که نمی گذارد پیام شهدا را بشنوند. باید از آنان پرسید : آیا با وجود چنین خدای صادق الوعد و قدرشناسی ،باز هم دل در گرو وعده های دروغین کدخدای عهدشکن می بندید؟طبقه بندی: حرف حساب،  تلنگر، 
برچسب ها: شهدا، غواص، کربلای 4، اصحاب کهف، پیام شهدا،
ارسال در تاریخ چهارشنبه 27 خرداد 1394 توسط عقل کل
اتل متل توتوله، گاو حسن چه جوره؟ ... نه شیر داره...

چرا شیر نداره؟

چون تحریم هستیم! باید تحریم های ظالمانه از بین برود تا سرمایه بیاید، تا بانک ها احیا شوند، تا منابع آبی زیاد شوند ،تا مشکل محیط زیست حل شود ، تا مشکل اشتغال و صنعت و آب خوردن هم حل شود.

وقتی می گوییم باید تحریم های ظالمانه رفع شود تا گاو حسن شیر بدهد بعضی ها چشمانشان زیاد نچرخد!

این فقط خاصیت گاو حسن است که تا تحریم ها برداشته نشود و آب و یونجه اش را از واشنگتن نیاورند شیر نمی دهد، وگرنه هر گاوی حتی گاو زینت و طینت و نعمت هم ، شیردادنش ربطی به تحریم ها ندارد!

طبقه بندی: به رنگ سیاست،  بی مزه، 
برچسب ها: تحریم، دولت، مذاکرات هسته ای، رفع تحریم، آب خوردن،
ارسال در تاریخ پنجشنبه 21 خرداد 1394 توسط عقل کل
آنقدر حائز اهمیت است که اگر از رعایت آن چشم پوشی شود باید فاتحه نظام را بخوانیم! حتی جا دارد که صدا و سیما دوربینش را بردارد و به منزل مسئولین ببرد تا مردم ببینند مسئولینی که خود را امام شناس و در خط امام می دانند آیا وضعیت زندگی آنان، رنگ و بویی از ساده زیستی امام دارد؟

اصلا وقتی بود و نبود نظام مقدس جمهوری اسلامی به رعایت این اصل وابسته است این حق مردم است که از وضعیت زندگی مسئولین باخبر باشند.

این حق مردم است که بدانند آیا امام در نظر مسئولین کشور، یک الگوی تمام عیار برای زندگی است که باید از رفتار و گفتارش درس گرفت یا یک شخصیت محترم است که فقط باید زبانی، او را ستود؟

حضرت امام(ره) بارها و بارها نسبت به اشرافیگری و خوی کاخ نشینی به مسئولین هشدار داده و در صحیفه فرموده اند:

« آن روزی که دولت ما توجه به کاخ پیدا کرد، آن روز است که باید ما فاتحه دولت و ملت را بخوانیم. آن روزی که رئیس جمهور ما خدای نخواسته از آن خوی کوخ نشینی بیرون برود و به کاخ نشینی توجه بکند، آن روز است که انحطاط برای خود و برای کسانی که با او تماس دارند پیدا می شود.آن روزی که مجلسیان خوی کاخ نشینی پیدا کنند خدای نخواسته و از این خوی ارزنده کوخ نشینی بیرون بروند آن روز است که ما برای این کشور باید فاتحه بخوانیم...ان روزی که زرق و برق دنیا پیدا بشود و شیطان در بین ما راه پیدا کند و راهنمای ما شیطان باشد، آن روز است که ابرقدرت ها می توانند در ما تاثیر کنند و کشور ما را به تباهی بکشند.»از نظر حضرت امام(ره)، رواج خوی کاخ نشینی در بین مسئولین، نابودی کشور را به دنبال دارد. خوی کاخ نشینی، انسان را به رفاه زدگی و راحت طلبی عادت می دهد و قدرت مبارزه و ایستادگی در برابر ابرقدرت ها را از انسان می گیرد ،چون بنا به فرمایش امام « مبارزه با رفاه طلبی سازگار نیست...بحث مبارزه و رفاه، بحث قیام و راحت طلبی، بحث دنیاخواهی و آخرت جویی دو مقوله ای است که هرگز با هم جمع نمی شوند.»

این خوی کاخ نشینی است که انسان را به سازش و کنار آمدن با مستکبرین ترغیب می کند و باعث می شود که انسان ، ایستادگی و مقاومت در برابر زورگویان و قلدران جهانی را دردسرساز بداند و قائل به تنش زدایی شود ؛تنش زدایی با دشمن، با دشمن که هیچ، حتی با شیطان؛ با شیطان که هیچ، حتی با شیطان بزرگ!

خوی کاخ نشینی به قدری مضر و آسیب رسان است که نه تنها در عمل و رفتار بلکه در کلام نیز اثر می گذارد و یک انسان متدین انقلابی را که تا دیروز می توانست صریح و بی پرده حرف بزند به رودربایستی و تعارف با مستکبرین عادت می دهد.

اگر مسئولی در جمهوری اسلامی دچار طبع و خوی کاخ نشینی شد حتما توجیه گر نیز می شود چون از یک طرف، خود را متدین و انقلابی می داند و از طرف دیگر نمی تواند از تجمل گرایی و اشرافیگری خود دست بکشد و به ناچار برای اقناع افکار عمومی ، دست به توجیه می زند و مفهوم ساده زیستی را مثلا به زهدفروشی تعبیر می کند و یا مثلا سازش با مستکبرین را نوعی تعامل با جهان و دوری از انزوا قلمداد می کند تا بدین نحو از زیر بار شماتت مردم ،رها شود و اقدام خود را نیز موجه جلوه دهد.

از نظر امام(ره)، خوی کاخ نشینی ثمره ای جز تباهی ندارد و جلوی پیشرفت انسان را می گیرد. امام معتقد بود که این خوی ،با اختراع و تصنیف و تالیف نیز منافات دارد و تقریبا تمام مصنفین و مخترعین در سراسر دنیا از کوخ نشینان بوده اند چون از یک آدمی که علاقه به شکم و مال و منال دارد این کارها برنمی آید.

خوی کاخ نشینی ویرانگر است لذا فرقی نمی کند بازاری باشد یا کارمند، حوزوی باشد یا دانشگاهی، بسیجی باشد یا پاسدار، آزاده باشد یا جانباز، نماینده باشد یا وزیر؛ خوی کاخ نشینی می تواند هر انسان مبارز و مومن و انقلابی را به انسانی واداده و راحت طلب و سازشکار تبدیل کند.

چه بسا رزمنده ای که دیروز در خط مقدم جبهه حاضر بود از جانش نیز بگذرد اما امروز وقتی گرفتار رفاه طلبی و اشرافیگری شد چنان نسبت به مال دنیا حرص می ورزد که برای یک درصد سود بیشتر، حاضر است سپرده اش را از این بانک به آن بانک منتقل کند.
چه بسا آزاده ای که از اسارت بعثی ها درآمد اما وقتی به زرق و برق دنیا رسید به اسارت پول و مقام گرفتار شد.
چه بسا روحانی و مبارزی که در زندان های رژیم منحوس پهلوی ،سخت ترین شکنجه ها را تحمل کرد و ذره ای تزلزل به خود راه نداد اما وقتی ساده زیستی را کنار گذاشت و تجمل گرا شد از بالا و پایین شدن نرخ دلار و ارزش سهامش در بورس ،لرزه بر اندامش افتاد.

خوی کاخ نشینی تعارف بردار نیست. هر کس و در هر موقعیت و مقامی و در هر زمانی ( چه صدر اسلام و چه امروز) که گرفتار این خوی تباه کننده شود برگه نابودی ایمانش را امضا کرده است و خداوند در برابر این خطر به هیچکس چک سفید امضا نداده است.طبقه بندی: به رنگ سیاست،  حرف حساب، 
برچسب ها: امام خمینی(ره)، خوی کاخ نشینی، ساده زیستی، اشرافیگری، مسئولین،
ارسال در تاریخ جمعه 15 خرداد 1394 توسط عقل کل
می خواستم بگویم به اضطرار تمام انسان هایی که در سیطره جاهلان آخرالزمان اسیرند: « اللهم عجل لولیک الفرج»

می خواستم بگویم به اضطرار کودکانی که از ترس بمب های خوشه ای که بر سرشان فرود می آید یا خنجری که بر گلویشان می نشیند به خود می لرزند: «اللهم عجل لولیک الفرج»

می خواستم بگویم به اضطرار زنانی که در چنگال داعش و صهیونیسم تحقیر می شوند و زنده به گور شدن جاهلیت اولی را بر زندگی ننگین جاهلیت مدرن ترجیح می دهند: «اللهم عجل لولیک الفرج»

می خواستم بگویم به اضطرار شیعیان «فوعه» و «کفریا» که در محاصره تروریست های تکفیری قرار دارند: «اللهم عجل لولیک الفرج»

می خواستم بگویم...
 
اما دیدم مضطر واقعی اوست که هزار و صد و هشتاد و یکسال است صدای استغاثه مظلومان عالم را شنیده است و قلبی پر درد دارد.

اگر ما با درک ناچیز و محدود خود ، تحمل شنیدن گوشه ای از قساوت و ظلم ظالمان را نداریم و دلمان به درد می آید، او که صاحب عصر و زمان است چه می کشد از دیدن این همه قساوت و بیرحمی و جنایت؟
او که فرزند «رحمت للعالمین» است و حریص به هدایت انسان هاست، چه می کشد از دیدن این همه ظلمت و انحراف؟

پس قسم به اضطرار حضرت مهدی (عج) : «اللهم عجل لولیک الفرج»

«این المضطر الذی یجاب اذا دعی »

طبقه بندی: حرف حساب، 
برچسب ها: امام زمان(عج)، مضطر، انتظار فرج،
ارسال در تاریخ چهارشنبه 13 خرداد 1394 توسط عقل کل
می گفت: آسایش و امنیت امروزم را مدیون تنبلی های دیروزم هستم.اگر ترک تحصیل نکرده و خوب درس خوانده بودم الان یک نخبه علمی بودم و مجبور می شدم مورد بازجویی جاسوسان آمریکا قرار بگیرم و مرا سین جیم می کردند که چرا با تلاش و کوشش به پیشرفت کشورم کمک کرده ام و جان عزیزم نیز مورد تهدید قرار می گرفت.
اما امروز با خیال راحت دارم زندگی می کنم بدون اینکه مثل مجرمان مورد بازجویی قرار بگیرم و خطری جانم را تهدید کند.
تازه چند وقت پیش توانستم مشکل سربازی را نیز که سال ها پیش از زیر آن در رفته بودم حل کنم و سربازی ام را خریدم!
واقعا روحانی مچکریم!
یک هشدار!

اگر فردی دستمال به دست ، به درب منزل شما آمد و خود را بازرس آژانس معرفی کرد و خواستار ورود به منزلتان شد اجازه ورود ندهید چون هنوز توافقنامه لوزان امضا نشده است!طبقه بندی: به رنگ سیاست،  بی مزه، 
برچسب ها: دسترسی مدیریت شده، هسته ای، لوزان، دانشمندان هسته ای،
ارسال در تاریخ جمعه 8 خرداد 1394 توسط عقل کل
بسیار جای دلسوزی دارد اما بیش از اینکه دل ما بر مظلومیت آنان بسوزد دل آنها نگران ماست.
شهدا رفت و آمدشان هم ،بی حساب و کتاب نیست؛ هم رفتنشان پیام دارد و هم آمدنشان.

شهدا هیچ گاه حزبی و جناحی نبودند اما تک تک وصیت نامه هایشان را که ورق بزنیم خواهیم دید که بر پیروی محض از دستورات ولی فقیه تاکید داشته اند و امروز آمده اند تا دوباره پشتیبان ولایت فقیه باشند. آمده اند تا سندی باشند بر سخنان ولی فقیه زمان.

آمده اند تا به ما بگویند: اگر امروز حضرت سید علی می فرماید اجازه بازرسی از مراکز نظامی و دانشمندان ایرانی را نمی دهم ؛ نگران تکرار سرنوشتی است که جاسوسی های آمریکا بر سر غواصان شهید آورد.

آمده اند تا به ما بگویند: آهای مردمی که وقتی شنیدید حدود سی سال پیش 175 غواص با دستان بسته توسط بعثی ها زنده در خاک شده اند دلتان آتش گرفت و بر مظلومیت آنها اشک ریختید، مراقب باشید بلایی که بعثی ها با اطلاعات جاسوسی آمریکا بر سر غواصان آوردند دوباره تکرار نشود!

آمده اند تا به ما بگویند: اگر دیروز آمریکا با هواپیماهای جاسوسی اش عملیات کربلای 4 را لو داد و غواصان را دست بسته در چنگال بعثی ها انداخت ، امروز نگذارید بازرسی ها و نظارت های جاسوسان آمریکا، جان فرزندان برجسته این سرزمین را به خطر اندازد و آنان را در تیررس حملات تروریستی اسرائیل قرار دهد.

آمده اند تا به ما بگویند: گمان نکنید با بازرسی های مشروط و مدیریت شده می توانید جلوی جاسوسی دشمن را بگیرید. هوشیار باشید و بدانید دشمن، خیلی خوب بلد است مدیریت شده هم جاسوسی کند. به خون غلطیدن شهدای هسته ای گواه این مدعاست.

175 غواصی که مظلومانه با دستان بسته زنده در خاک شدند؛ امروز آمده اند تا جلوی بسته شدن دستان نخبگان هسته ای و دفاعی کشور را بگیرند. آنان مستقیم پای حرف های شهدای هسته ای نشسته اند و از خون دل خوردن هایشان خبر دارند.

آمده اند تا به ما بگویند:
آمریکا دیروز ما را تحریم کرد و امروز شما را.
دیروز از عملیات های ما جاسوسی می کرد و امروز از پیشرفت های هسته ای و دفاعی شما جاسوسی می کند.
دیروز صدام را تجهیز کرد و به جان ما انداخت و امروز داعش و تفاله های بعثی را پرورش داده و برای امنیت شما خط و نشان می کشد و جاسوسانش را در قالب بازرسان آژانس به ایران می فرستد.
 
175 غواص با دستان بسته ، زنده زیر خاک رفتند اما زیر بار حرف زور نرفتند.

پی نوشت:

تیم مذاکره کننده ایران می گوید بازرسی از مراکز نظامی مدیریت شده است.

اما بازرسی مدیریت شده از مراکز نظامی یعنی چه؟
یعنی آژانس درخواست بازدید از چند نقطه نظامی را مطرح می کند و براساس اظهارات تیم مذاکره کننده هسته ای، بعد از 24 روز ایران اجازه بازدید می دهد و نمونه برداری صورت می گیرد.
و با توجه به شناختی که از آژانس داریم طولی نمی کشد که دوباره آژانس درخواست بازدید از نقاط دیگری را مطرح می کند و ایران هم طبق معمول برای راستی آزمایی مجبور است با درخواست آژانس موافقت کند (مثل موافقت ایران با بازدید از تاسیسات نظامی پارچین).
بعد از مدتی دوباره درخواست بازدید از چند نقطه دیگر مطرح می شود و ایران باز هم مجبور می شود برای راستی آزمایی و جلب اعتماد آژانس اجازه دهد بازرسی صورت گیرد.
و سرانجام چشم باز می کنیم و می بینیم به تدریج همه جا را گشته اند آن هم کاملا مدیریت شده!
و حالا زمینه برای حمله نظامی به ایران آماده شده، چون دشمن بر مراکز نظامی ما اشراف یافته است!

قرآن بر این نکته تاکید فرموده که  کار شیطان این است که نقشه هایش را قدم به قدم جلو ببرد پس از گام های شیطان پیروی نکنید.طبقه بندی: به رنگ سیاست،  حرف دل، 
برچسب ها: کربلای4، شهدا، غواص، بازرسی مدیریت شده، هسته ای،
ارسال در تاریخ یکشنبه 3 خرداد 1394 توسط عقل کل

قالب وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic