یادش بخیر آن روزها، حافظ دستاوردهای شهدا بودیم و بر آن می افزودیم

یادش بخیر آن روزها، خبرهای خوش پیروزی را به شهدا می دادیم

می گفتیم «ممد نبودی ببینی شهر آزاد گشته»


اما این روزها ،دستاوردهای شهدا را هدر می دهیم

این روزها ،باید سرمان را زیر بیندازیم و با اشک بگوییم

«شهید شهریاری نبودی ببینی اورانیوم بیست درصد اکسید شد»
پارسال همین ایام بود که توافق کردند دستاورد شهید شهریاری را اکسید کنند و این موفقیت را تبریک گفتند!

و امسال باز هم ما و مذاکرات و گروه 1+5

امسال ؛ما و گرگ هایی که در اطراف رآکتور آب سنگین اراک و سانتریفیوژهای نطنز زوزه می کشند.

امسال ؛ما و قفل های اصلی تحریم که هنوز هم گلوگاه های نفتی و بانکی  را می فشارند.

امسال ؛ ما و مذاکراتی که باز هم نتانیاهو جزء به جزئش را می داند و خواب های آشفته اش را شیرین می کند.

امسال ؛ ما و چند تن اورانیوم 5 درصدی که جان کری و وندی شرمن برایش دندان گرد کرده اند...خدایا! از تیم مذاکراتی هسته ای ایران دستگیری کن. دلشان را قرص و محکم کن تا در برابر زیاده خواهی های آمریکا بایستند.

مگذار شیطان، دلشان را بلرزاند و نگران انتخابات آینده کند. مگذار شیطان، آنان را با وسوسه های حزبی بفریبد.

خدایا! مگذار شیطان ، آنان را به وعده های نسیه اش راضی کند.

خدایا! تو خود ،حافظ دستاوردهای شهدای هسته ای باش.طبقه بندی: به رنگ سیاست،  حرف دل، 
برچسب ها: شهید شهریاری، اورانیوم 20 درصد، مذاکرات هسته ای، توافق ژنو، شهدا،
ارسال در تاریخ چهارشنبه 28 آبان 1393 توسط عقل کل
آمریکا ادعا می کند ابرقدرت است اما تاکنون در چند جنگ نیابتی از ایران شکست خورده است. تا آنجا که توانسته در حمایت از اسرائیل دریغ نکرده و حتی برخی از سران خائن عرب را نیز به کار گرفته تا حزب الله و غزه را از پای درآورد اما نتیجه ای جز سرافکندگی و شکست برای اسرائیل در پی نداشته است.

آمریکا ادعا می کند ابرقدرت است اما برای مبارزه با داعش دست به دامن ایران می شود و از هر ترفندی استفاده می کند تا شاید بتواند ایران را متقاعد سازد در ائتلاف دروغین مبارزه با داعش شرکت کند و از این راه بتواند در موفقیت های بزرگی که به تدبیر سردار حماسه ساز ایرانی و همت مقاومت مردمی عراق به دست می آید سهیم شود و آبرویی کسب نماید.

آمریکا ادعا می کند ابرقدرت است
اما حتی نتوانست یک پهپاد معمولی حزب الله را شناسایی کند. مهر ماه سال 91 بود که پهپاد ایرانی ایوب توانست با عبور از بالای ناوگان آمریکا و ناتو که چهار چشمی مراقب اسرائیل بودند و با طی مسیری حدود 300 کیلومتر به عمق خاک اسرائیل نفوذ کند و تا نزدیکی دیمونا ، اصلی ترین مرکز تاسیسات هسته ای اسرائیل پیش رود بدون اینکه حتی یکی از رادارهای به اصطلاح پیشرفته! اسرائیل و آمریکا بتوانند آن را ردیابی کنند و نهایتا نیز توسط یک دیدبان اسرائیلی و از طریق چشم مورد شناسایی قرار گرفت.

هر چند پهپاد ایوب ،وظیفه شناسایی و کسب اطلاعات از سرزمین های اشغالی را برعهده داشت و مجهز به موشک نبود اما این قضیه نشان داد ایران در صورتی که اراده کند به راحتی می تواند با مجهز کردن پهپاد به موشک، از رادارها و ردیاب های اسرائیل بگذرد و شاهرگ حیاتی اسرائیل را مورد هدف قرار دهد.

آمریکا ادعا می کند ابرقدرت است اما درست چند ماه بعد از اینکه ارتش آمریکا برای امنیت بیشتر جی پی اس ها ، دو قرارداد 47 میلیون دلاری امضا کرده بود مهندسین ایرانی توانستند با نفوذ در سیستم راهیاب آرکیو 170 ، آن را سالم به زمین بنشانند و پیشرفته ترین پهپاد آمریکا را به غنیمت بگیرند.آمریکا ابتدا توانایی ایران در شکار این پهپاد را انکار کرد و ادعا می کرد به علت نقص فنی سقوط کرده است اما وقتی ایران ،تصویر سالم پهپاد را به نمایش درآورد آمریکای شوک زده ،ادعا کرد ایران هرگز نمی تواند از پهپاد جاسوسی آمریکا رمز گشایی کند.

باز وقتی ایران قسمتی از فیلم ها و تصاویر موجود در حافظه آرکیو 170 را که مربوط به پایگاه های سری ارتش آمریکا در قندهار و نوادا بود نشان داد ؛ادعا کردند ایران نمی تواند پهپادی شبیه آرکیو 170 بسازد.

و امروز که ایران توانسته است پهپادی با توانایی بالاتر از آرکیو 170 بسازد ادعا می کنند این پهپاد بدلی است و هیچ راهی برای رخنه در تکنولوژی نظامی آمریکا وجود ندارد!

اما واقعا این چه تکنولوژی است که بارها در جنگ های نیابتی از ایران شکست خورده است؟ آیا آمریکایی که نتوانست پهپاد ایوب را شناسایی کند صلاحیت حرف زدن درباره پهپاد آرکیو 170 ایران را دارد؟!

آمریکا توهم ابرقدرتی دارد و قادر نیست دست از این توهمش بردارد. توهمی که متاسفانه برخی از غربزده ها و نوچه های مواجب بگیر آمریکا نیز به آن دامن می زنند و با کوبیدن بر طبل توخالی قدرت آمریکا، بر توهمات سردمداران آمریکایی می افزایند.طبقه بندی: به رنگ سیاست،  حرف حساب، 
برچسب ها: آمریکا، ایران، پهپاد آرکیو 170 ایرانی،
دنبالک ها: راز به دام افتادن هواپیمای فوق مدرن آمریکا،
ارسال در تاریخ شنبه 24 آبان 1393 توسط عقل کل
داشت از کوه بالا می رفت در حالی که پایش شکسته و ورم کرده بود. وقتی به نزدیکی قله دماوند رسید یکی از دوستانش که او را در آن حال دید، پرسید « چرا با این وضع به کوه آمده ای؟»  جواب داد: « می خواهم روی این پایم را کم کنم! »

معلوم است مردی با چنین روحیه و عزم راسخی می تواند هم روی صدام را کم کند و هم روی نتانیاهو را.

شاید در آن زمان که قرار بود اولین موشک را به سمت بغداد شلیک کند و باشگاه افسران را هدف قرار دهد کسی فکرش را نمی کرد که در آینده ای نزدیک ، موشک های حاج حسن ،تلاویو را هم بلرزاند و فرودگاه بن گوریون را هدف قرار دهد.

رویه اش این بود که قبل از پرتاب موشک توسل می کرد. آن روز هم پیشنهاد کرد اول دعای توسل بخوانند و بعد گفت: « خدایا ما نمی خواهیم مردم عراق را بکشیم، ما می خواهیم نظامیان را از بین ببریم که هم ما و هم عراقی ها را می کشند. خدایا این موشک را به باشگاه افسران بزن». و موشک درست خورد به باشگاه افسران و حدود دویست نفر از فرماندهان بعثی را به درک واصل کرد.

اخلاص عجیبی داشت. نه تنها در ساخت و پرتاب موشک بلکه حتی کارهای روزمره اش مثل ورزش کردن و غذاخوردن را نیز با نیت رضای الهی انجام می داد. و خدا هم خوب دستش را می گرفت و از تنگناها عبورش می داد.

هم از مال و دارایی اش به مستمندان انفاق می کرد و هم استعداد و توانایی اش را در راه خدا به کار می گرفت.
خیلی ها ممکن است استعداد و توانایی داشته باشند اما یا آن را هدر دهند یا اینکه در زمینه هایی هزینه کنند که اثر چندانی نداشته باشد اما حاج حسن استعدادش را درست و اثرگذار هزینه کرد.

بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) که چندی پیش در جمع نخبگان جوان ، استعداد و همت و حوصله ای که برای کسب علم صرف می شود را رزق الهی دانستند و فرمودند وقتی از این رزق در راه خدا انفاق کنید مشمول هدایت و کمک الهی خواهید شد و این هدایت ،هم در زمینه افزایش نخبگی است و هم در زمینه توفیق در نوع هزینه کردن نخبگی است. هدایت الهی موجب می شود در هر جایی ،خلآیی وجود دارد که می توانید آن خلآ را پر کنید آنجا حضور پیدا کنید.

سردار شهید تهرانی مقدم می توانست یک دولتمرد زبده یا یک نماینده مومن و انقلابی باشد، مسلما او در هر جایی حضور پیدا می کرد می توانست بهترین باشد و اثرات بسیار مثبت داشته باشد ؛اما خداوند او را به سمتی هدایت کرد تا استعداد و همتش را در مسیری هزینه نماید که بیشترین اثرگذاری را برای نظام اسلامی داشته باشد و خلآ بزرگی را پر کند. هدایت و کمک الهی، او را به پدر موشکی ایران و بنیانگذار قدرت موشکی حزب الله لبنان و غزه تبدیل کرد.

 مگر می شود خداوند هوای بنده مومنش را نداشته باشد ؛آن هم بنده ای مثل حاج حسن را که حتی در ارتفاعات کوهستان و در حالی که یک متر برف زیر پایش بود نماز اول وقتش ترک نشد.

 این دانشمند برجسته در اوج گمنامی و بی ادعایی کارهای بزرگی کرد. کارهایی که سختی و دشواری آن را با توسل به اهل بیت (ع) هموار می کرد. به دیگران هم توصیه می نمود برای اینکه در کارهای سخت و بزرگ موفق باشید با یکدیگر هم قسم شوید و بگویید «خدایا ما این کار را برای رضای تو انجام می دهیم و ثوابش را به حضرت زهرا (س) هدیه می کنیم.»

 و خداوند هم به پاس اخلاص و مجاهدت شبانه روزی اش ،بالاترین پاداش را که شهادت بود نصیبش کرد تا ناظر وجه الله باشد و عند ربهم یرزقون.

علو درجات سردار شهید حاج حسن تهرانی مقدم صلوات. «اللهم صل علی محمد و آل محمد وعجل فرجهم»

طبقه بندی: حرف حساب، 
برچسب ها: شهید تهرانی مقدم، پدر موشکی ایران،
دنبالک ها: برای او غیرممکن وجود نداشت،
ارسال در تاریخ شنبه 17 آبان 1393 توسط عقل کل
شاید می خواهد به یادمان بیاورد.
به یادمان بیاورد که چه سابقه و پیشینه درخشانی داریم.
 به یادمان بیاورد سرمایه های عظیمی که با خون دل به دست آوردیم.
به یادمان بیاورد که چگونه آمریکا را با تسخیر لانه جاسوسی اش تحقیر کردیم آن هم در زمانی که دستمان خالی بود و آمریکا هم برای خودش ابرقدرتی بود مثل امروز نبود که قدرتش رو به افول است و از قدرت موشکی و هسته ای ایران نگران است.

شاید می خواهد بگوید حیف است ملتی با پشتوانه بزرگی از عزت و غرور، حال و روز امروزش این باشد که یک پیرزن سفیدموی آمریکایی برایش تعیین تکلیف کند و خط و نشان بکشد.

شاید می خواهد خواب زده ها را بیدار کند. شاید می خواهد بگوید چقدر قبیح است ملتی که هشت سال در برابر قدرت های جهانی ،دلاورانه ایستاد و سختی ها را به جان خرید تا ذره ای از خاک و عزتش را از دست ندهد؛ امروز منتظر باشد تا صدقه سر اورانیوم بیست درصدی که اکسید می کند چند میلیاردی از دلارهای  بلوکه شده اش را قطره چکانی و با منت به او برگردانند.

داریم چه می کنیم و به کجا می رویم؟ چشم دوختن به دستان شیطان بزرگی که روزی تمام ابهتش را زیر پا له کردیم!و حالا رسیده ایم به یک تقارن! این تقارن ،تصادفی هم که باشد مثل آبی است که بر صورت خواب زدگان می زنند تا مگر بیدارشان کند. تقارن عاشورا و 13 آبان.

شاید بیدارمان کند و برگردیم به مسیر اصیل انقلاب. همان مسیری که امام(ره) می فرمود آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند. همان مسیری که شهید بهشتی می فرمود به آمریکا بگویید از ما عصبانی باش و از عصبانیت بمیر.
آن مسیری که فهمیده ها را مصمم کرد نارنجک به خود ببندند و به زیر تانک بروند اما زیر بار ذلت نروند.
آن مسیری که شهید شهریاری را مصمم کرد با جهاد علمی ،ما را به اورانیوم 20 درصد برساند تا از دشمن بی نیاز باشیم.
آن مسیری که شهید تهرانی مقدم جانش را بر سر آن فدا کرد و شرف و عزت را نه تنها برای ما بلکه برای جوانان غزه نیز به ارمغان آورد.

خیلی ها زحمت کشیدند تا خزانه عزت ملی ایران پر شود و خیلی ها از جان گذشتند تا نگذارند ذره ای از عزت ملی ما بر باد رود. خزانه ای که این روزها عده ای به بهانه تحریم دارند آن را خالی می کنند و سخاوتمندانه از آن خرج می کنند و وقتی به آنان تذکر می دهیم یا انتقاد می کنیم ،«پیام مردم»را علم می کنند و بر سرمان می کوبند. اما آیا پیام مردم عزت فروشی بود؟ مردم وقتی کلید را دیدند گمان می کردند قرار است قفل های مشکلاتشان را باز کند، هرگز فکر نمی کردند با آن درب خزانه عزت ملی را باز کنند و چوب حراج به آن بزنند.
 
حرف بسیار است. حرف هایی که در گوش شبه روشنفکرانی که به این مذاکرات و لبخندها و نشست و برخاست ها عنوان «تابوشکنی» داده اند و به آن افتخار می کنند نمی رود. باید خودمان چاره ای بیندیشیم. چاره اش همان است که مقام معظم رهبری(مدظله العالی) فرمودند: «ملت ،مذاکرات اخیر و اظهارنظرهای بی ادبانه آمریکایی ها را زیر نظر بگیرد.»
 کم نیستند افرادی که می خواهند فکر ما را از این مذاکرات منحرف کنند و با سوژه سازی و سرگرم کردن مردم ،بر روی اشتباهات فاحش و انفعالشان سرپوش بگذارند. باید تا آنجا که می توانیم خواب زده ها را بیدار کنیم.تقارن عاشورا و 13 آبان می خواهد به ما بفهماند ملتی که شیرخوارگانش نیز سربند یاحسین می بندند و نوجوانانش شهادت را احلی من العسل می دانند ،باید همچنان فریادش «مرگ بر آمریکا» باشد و سازش ناپذیری و استکبارستیزی در راس سیاست خارجی اش باقی بماند.

تقارن عاشورا و 13 آبان یعنی ای ملتی که آمریکا را تحقیر کردید و به پیروی از سالار شهیدان ،شعار «هیهات منا الذله» سر می دهید ؛ «هیهات منا الذله» با دست دادن با جان کری و شنیدن توهین های وندی شرمن جور در نمی آید!
آیا این در شان پیروان حسین (ع) است که عزت و غرورشان را به دلار بفروشند؟
آیا از عزت فروشی خسته نشدید؟ آیا دیگر بس نیست عزت فروشی؟! آیا وقت آن نرسیده است که به مسیر اصیل انقلاب که سازش ناپذیری و استکبارستیزی بود بازگردید؟طبقه بندی: به رنگ سیاست،  حرف حساب، 
برچسب ها: عاشورا، 13 آبان، عزت فروشی، مذاکرات هسته ای، هیهات منا الذله، مرگ بر آمریکا،
دنبالک ها: گفتن «مرگ بر آمریکا» لیاقت می خواهد، اثبات علمی مرگِ آمریکا با شعار «مرگ بر آمریکا»،
ارسال در تاریخ دوشنبه 12 آبان 1393 توسط عقل کل
در جاهلیت عرب ،حرف اول و آخر را گرایش های قومی و قبیله ای می زد. هر گاه فردی از یک قبیله با فردی از قبیله دیگر نزاع می کرد قبایل آنها بدون اینکه تحقیق و بررسی کنند و بفهمند حق با کدام طرف است و چه کسی مقصر بوده ،بی مهابا انگشت اتهام را به سمت یکدیگر می گرفتند و از هم قبیله ای خود دفاع می کردند.

اما اسلام آمد تا معیارهای قبیله ای را کنار بزند و خداپرستی و حق گرایی را جایگزین نژادپرستی و قبیله گرایی نماید.
با این وجود هنوز هم هستند کسانی که قبیله ای فکر می کنند و قبیله ای نظر می دهند و قبیله ای اقدام می نمایند.

و ما چه کنیم با این قبیله گرایان؟
قبیله گرایانی که به خود اجازه می دهند از صورت سوخته زنان جوان هم دستاویزی بسازند برای رسیدن به اهداف حزبی و جناحی خود.
قبیله گرایانی که عادت کرده اند بی سند و مدرک حرف بزنند و کسی هم کاری به کارشان نداشته باشد.
بی سند و مدرک بگویند یازده میلیون تقلب شده و بعد بدون توبه و پرداخت تاوان، تازه طلبکار هم بشوند.
بی سند به دخترانی که سوزش اسید امانشان را بریده ، تهمت بدحجابی روانه کنند و نگران مجازات هم نباشند.


چه کنیم با قبیله گرایان؟
آنانی که عادت کرده اند قبیله ای تیتر بزنند و زنجیره وار از روسای قبایل خود دفاع کنند؛ مظلوم نمایی نمایند و از نبود آزادی ناله سر دهند و در عین حال بخش قابل توجهی از فضای رسانه ای کشور را در تسخیر خود داشته باشند.

آنانی که عادت کرده اند مدعی باشند و در حالی که کار در خور توجهی برای مردم و نظام اسلامی نکرده اند و بعضا حتی امنیت ملی را برهم زده و آتش بیار فتنه شده اند اما باز هم چنان فضا برایشان باز باشد که به تئوری پردازی هایشان ادامه دهند.

آیا تاکنون فکر کرده اید آیت الله مهدوی کنی(ره) با وجود نقش بارز و خدمات ارزنده ای که در انقلاب داشتند و به قول خودشان، همه مقام های حکومتی را چشیده بودند، چرا فقط در ایام بیماری و رحلتشان در صدر خبرهای رسانه ای قرار گرفتند اما افرادی که نقش کلیدی در فتنه داشته اند باید یک روز در میان، تصویرشان در صفحه اول روزنامه های زنجیره ای چاپ شود و کلمه به کلمه سخنانشان تیتر درشت این روزنامه ها شود؟

دلیلش واضح است. چون آیت الله مهدوی کنی رضوان الله علیه ،قبیله گرا نبود ؛بلکه مردمی بود. حزبی و جناحی نبود تا روزنامه های زنجیره ای که نانشان در ثناگویی از روسای قبیله است هر روز مجبور باشند برایش تیتر بزنند و ادای دین کنند.
این عالم وارسته به فرموده مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، یک عالم دینی و یک سیاستمدار صادق و یک انقلابی صریح بود که هرگز ملاحظات شخصی و انگیزه های جناحی و قبیله ای را به حیطه فعالیت های گسترده و اثرگذار خود راه نمی داد.

قبیله گرایی ،قدرت فکر و اندیشه را از انسان می گیرد و او را در معرض طمع دشمن قرار می دهد. قبیله گرایی انسان را مجبور می کند تا با دشمن هم لابی کند برای اینکه قبیله اش در قدرت باقی بماند.

قبیله گرایی آفت بزرگی است. آفتی که دودش به چشم همه می رود. تعصب های قبیله ای کار را به آنجا می کشاند که رسانه ها و مطبوعات به جای اینکه به دنبال حقیقت باشند با فرضیه بافی ،خوراک برای رسانه های بیگانه فراهم کنند. چیزی که در قضیه اسیدپاشی شاهد آن بودیم و دیدیم برخی رسانه های داخلی برای فرونشاندن عقده های حزبی و جناحی خود ،فرضیاتی را مطرح کردند و خوراک جدیدی برای تبلیغات دشمن بر ضد نظام جمهوری اسلامی فراهم آوردند.

و اکنون زمان پاسخگویی است.
 وقت آن است که دستگاه محترم قضایی همانطور که عزم خود را جزم کرده است تا با شناسایی دیوانه های زنجیری که اقدام به اسیدپاشی کرده اند آنان را به اشد مجازات برساند؛ در کنار آن به جرم بزرگ آن دسته از سایت ها و روزنامه های زنجیره ای که با فرضیات و افسانه بافی به تشویش اذهان عمومی پرداختند و آبروی زنان جوان را دستمایه منافع حزبی خود کردند رسیدگی نماید تا دیگر هیچ رسانه ای به خود اجازه ندهد با موج سواری و اتهام افکنی ،به تسویه حساب های جناحی بپردازد و آب به آسیاب دشمن بریزد.طبقه بندی: به رنگ سیاست،  حرف حساب، 
برچسب ها: قبیله گرایی، اسیدپاشی، روزنامه های زنجیره ای،
ارسال در تاریخ یکشنبه 4 آبان 1393 توسط عقل کل

قالب وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic