اگر هر روز سرود ملی اسرائیل در گوش سربازان اسرائیلی نواخته شود و با هم تکرار کنند و بگویند: « تا هنگامی که از ژرفای قلب، روح یهودی هنوز در حسرت و آرزوست و رو به سوی شرق ، چشمی صهیون را می نگرد امیدمان از دست نرفته است ؛ امید دو هزار ساله مان که ملتی آزاد باشیم در سرزمین خود!!! سرزمین صهیون و اورشلیم!»
اگر هر روز به دانش آموزان اسرائیلی القا کنند که اسرائیل غاصب نیست و این فلسطینی ها هستند که باید از سرزمین ما بیرون روند

اگر شورای امنیت که برای پرونده هسته ای ایران تاکنون چندین قطعنامه صادر کرده است در قبال کشتار فجیع شجاعیه به یک ابراز تاسف بسنده کند و طرفین را به خویشتن داری دعوت نماید و آمریکا طبق معمول ،همه قطعنامه های ضد اسرائیل را وتو کند

اگر سران عرب از ملک عبدالله تا امیر قطر و دیگر امرای عرب که رگ عربیت آنها فقط در مقابل ایران باد می کند همچنان به سکوت خائنانه خود در قبال فلسطین ادامه دهند تا آنجا که صبر نیکلاس مادارو رئیس جمهور ونزوئلا هم سر آید و از آنان گلایه کند که چرا به کمک برادران مسلمانشان نمی شتابند

اگر اردوغان به جای اینکه آرزوی خواندن نماز در مسجدالاقصی را داشته باشد آرزو کند که در مسجد اموی دمشق نماز بخواند!

اگر سرویس های جاسوسی آمریکا و اسرائیل و انگلیس با استفاده از استراتژی «لانه زنبور سرخ» ، گروه تروریستی داعش را سازماندهی کنند تا از اسرائیل حمایت و پشتیبانی نمایند

اگر دور تا دور کرانه باختری را دیوار حائل بکشند و غزه را به بزرگترین زندان جهان تبدیل کنند و گذرگاه رفح را نیز به روی مردم مظلوم غزه ببندند و به گنبد آهنینی که سوراخ سوراخ است دل خوش کنند

اگر رسانه های جهانی که سر در آبشخور صهیونیسم دارند حقایق را تحریف نمایند و حتی آوارگی و بی پناهی زن فلسطینی را به عنوان زن اسرائیلی به نمایش گذارند
اگر استکبار جهانی با همه متحدان و کشورهای حلقه به گوشش دست در دست یکدیگر دهند و نفس کودکان غزه را بگیرند تا به اسرائیل تنفس مصنوعی دهند و موجودیتش را حفظ نمایند

هیچکدام نمی توانند این واقعیت را تغییر دهند که اسرائیل به زودی از صفحه روزگار محو خواهد شد و شبکه عنکبوتی صهیونیسم از هم فرو می پاشد و جهانیان به زودی ،دنیای بدون اسرائیل را تجربه خواهند کرد.

این وعده امام ماست که فرمود «اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود » و وعده های ولایت فقیه ردخور ندارد. اگر امام (ره) فرمود اسرائیل باید محو شود این یعنی اسرائیل به زودی محو خواهد شد و اگر خلف صالحش فرمود تلاویو و حیفا را با خاک یکسان می کنیم این یعنی به زودی تلاویو و حیفا با خاک یکسان خواهد شد.امروز اسرائیل نفس های آخرش را می کشد. اینکه می بینیم هر روز دست به جنایت می زند و عقده ناکامی هایش در جنگ با جوانان مقاومت غزه را بر سر کودکان خالی می کند نشان از اوج استیصال و درماندگی اوست.
 
اسرائیل ادعا می کرد پنجمین ارتش قدرتمند دنیاست اما در جنگ 33 روزه و 22 روزه و 8 روزه از نیروهای مقاومت شکست خورد.
ادعا می کرد رویای نیل تا فرات را در سردارد اما به رودخانه لیتانی هم نرسید!
ادعا می کرد قدرت های عربی را در شش روز شکست داده است اما امروز از ترس چند موشک دست چندم مقاومت به زندگی در پناهگاه روی آورده است.
ادعا می کرد ارتشی قدرتمند دارد اما سربازان بزدلش به گریه می افتند و از جنگ با اشباح سخن می گویند.

روح ناامیدی بر صهیونیست ها حاکم شده است و مهاجرت معکوس شکل گرفته است به طوری که بسیاری از صهیونیست های ساکن اسرائیل درصدد اخذ گذرنامه های اروپایی هستند تا در صورت لزوم از اسرائیل خارج شوند
 
شمارش معکوس نابودی اسرائیل از مدت ها قبل شروع شده است. این واقعیت را حتی هنری کیسینجر یهودی که طرفدار سرسخت اسرائیل است نیز فهمیده است تا آنجا که دو سال پیش خیلی خوشبینانه گفت تا ده سال دیگر اسرائیلی وجود ندارد! این را جامعه اطلاعاتی آمریکا هم اذعان کرده است که از «خاورمیانه بدون اسرائیل » گزارش می دهد.

نابودی اسرائیل به زودی محقق خواهد شد هرچند عده ای امروز پوزخند بزنند و این وعده را باور نکنند. از این افراد انتظاری نیست آنها پیروزی انقلاب را هم باور نداشتند، فتح خرمشهر را نیز باور نداشتند، فروپاشی شوروی را نیز باور نداشتند پس نباید انتظار داشت نابودی اسرائیل را باور کنند.

اما به زودی این خبر از تمام رسانه ها به مردم جهان مخابره می شود که «بیت المقدس آزاد شد»
و خبرنگاران از خرابه های تلاویو گزارش می دهند و آژانس های مسافرتی تور سفر به بیت المقدس راه می اندازند و در آینده ای نزدیک ،بزرگداشت روز قدس را در بیت المقدس آزاد برگزار خواهیم کرد.
 
با این حساب جوانان مقاومت فلسطین امروز حق دارند با تمسخر سرود ملی اسرائیل ، «پایان امید» را به آنها گوشزد کنند و بگویند:
« ارتش صهیونیستی از موم ساخته شده است و در حال ذوب شدن است و دیگر امید زیادی ندارد.
با ظلم و ستم وارد سرزمین ما شدند. خبر می دهم کسی از شما باقی نمی ماند
و درنهایت به دو گروه تقسم می شوند گروه اول به وطن اصلی شان برمی گردند
و گروه دوم احمق و سرکش، سرنوشتشان زیر خاک است،
نام شهر مقدس ما به نام پرشکوه قبل برمی گردد پایتخت ما بیت المقدس می شود نه اورشلیم.»
طبقه بندی: به رنگ سیاست،  حرف حساب، 
برچسب ها: اسرائیل، فلسطین، بیت المقدس، روز قدس، غزه، پایان امید،
ارسال در تاریخ سه شنبه 31 تیر 1393 توسط عقل کل
در دعای علوی مصر که امام زمان (عج) آن را به یکی از سادات ساکن در مصر آموخته اند و این دعا در کتاب «مهج الدعوات» سیدبن طاووس و «بحارالانوار» علامه مجلسی ذکر شده ، خطاب به خداوند آمده است: « ای کسی که از من به من نزدیکتری! از پیشگاه مقدست استدعا می کنم که بر محمد و آل محمد درود فرستی و از گناهان من بگذری و از من خشنود و راضی شوی و اگر از من راضی نمی شوی پس مرا عفو فرما که من گنهکار و ستمگرم و لغزشم زیاد است. آری چه بسا مولائی که از بنده خود درمی گذرد در حالی که از او راضی نیست

در این شب ها ما بیش از گذشته استغفار می کنیم خداوند هم ما را مورد مغفرت خویش قرار می دهد و ما را می بخشد اما آیا هر بخششی نشان از رضایت دارد؟ چه بسا مولائی که بنده خود را می بخشد در حالی که از او راضی نیست!

با دقت در دعاهای ماه مبارک رمضان به این نکته پی می بریم که این دعاها در کنار طلب استغفار و غفران الهی ، طلب رضوان خداوند را نیز به ما آموزش می دهند تا بندگان با کسب رضایت الهی از این ماه خارج شوند.

در دعایی که سفارش شده است هر روز در ماه مبارک رمضان بخوانیم آمده است: « از تو می خواهم ..نظر کنی به من نظر مهربانی و راضی شوی به آن از من رضایتی که پس از آن هرگز غضبی بر من نباشد.»

این طلب رضایت در شب های آخر ماه مبارک رمضان بیشتر هم می شود به طوری که در دعایی که سیدبن طاووس در اقبال آورده و نقل کرده که این دعا را امام صادق علیه السلام در هرشب از دهه آخر ماه مبارک رمضان می خواندند آمده است: « ای که معبودی جز تو نیست اگر در این ماه از من راضی باشی بر رضایت خود از من بیفزا و اگر از من راضی نشدی هم اکنون راضی باش ای مهربانترین مهربانان.»در قرآن کریم نیز بعد از وعده دادن بهشت به مومنان ، از رضایت الهی با عنوان «رضوان من الله اکبر» یاد شده است. علامه طباطبایی در تفسیر این آیه می فرماید: « خشنودی خدا از مومنین از همه این حرف ها بزرگتر و ارزنده تر است و اگر رضوان را نکره آورد برای اشاره به این معناست که معرفت انسان نمی تواند آن را و حدود آن را درک کند چون رضوان خدا محدود و مقدر نیست تا وهم بشر به آن دست یابد و شاید برای فهماندن این نکته بوده که کمترین رضوان خدا هر چه هم کم باشد از این بهشت ها بزرگتر است ...از این جهت که حقیقت عبودیت که قرآن کریم بشر را به آن دعوت می کند عبودیتی است که به خاطر محبت به خدا انجام شود نه به خاطر طمعی که به بهشتش و ترسی که از آتشش داریم و بزرگترین سعادت و رستگاری برای یک نفر عاشق و دوستدار این است که رضایت معشوق خود را جلب کند بدون اینکه درصدد ارضاء نفس خویش بوده باشد.... حتی رستگاری بزرگی هم که با رسیدن به جنت خلد دست می دهد حقیقتش همان رضوان است زیرا اگر در بهشت حقیقت رضای خدا نباشد همان بهشت هم عذاب خواهد بود نه نعمت »

بنابراین در کنار طلب عفو و بخشش از خداوند ،باید در طلب رضای او نیز برآییم و خداوند نیز سریع الرضاست و زود راضی می شود. البته این طلب رضایت باید همراه با تصحیح رفتار و گفتارمان باشد تا نشان از صداقت ما در کسب رضایت الهی باشد نه فقط لقلقه زبان!

و مولایمان علی علیه السلام ، چه زیبا در مناجات با خداوند رضایت پروردگار را طلب می کرد و می فرمود : « مولای یا مولای ارحمنی برحمتک و ارض عنی بجودک و کرمک و فضلک، یا ذالجود و الاحسان و الطول والامتنان برحمتک یا ارحم الراحمین.»طبقه بندی: حرف حساب، 
برچسب ها: رضوان الهی، استغفار، ماه رمضان، دعای علوی مصر، امام زمان(عج)،
ارسال در تاریخ چهارشنبه 25 تیر 1393 توسط عقل کل
هیچکس از عقب افتادگی و عقب ماندگی خوشش نمی آید. همه دوست دارند خود را مدرن و متمدن نشان دهند و براساس معیارهایی که در ذهنیت خویش دارند از مدرن و شیک و متمدن بودن تعاریف متفاوتی دارند.
انواع پوشش و مدهای لباس که در بین مردان و زنان جامعه رواج پیدا می کند با نگاه شیک و مدرن بودن مورد استقبال قرار می گیرد. و چه بسا پوششی که نشان دهنده اوج عقب ماندگی است اما به عنوان پوششی شیک و مدرن به افراد جامعه معرفی می شود و بالعکس.

اما معیار شیک بودن، مدرن بودن و متمدن بودن چیست؟
در همه ادیان آسمانی سخن از دورانی است که بشریت به تکامل می رسد و مدینه فاضله ای به وجود می آورد و به سعادت دست می یابد. عصری که با ظهور منجی آخرالزمان تحقق می یابد.
در آن دوران انسان ها تکامل عقلی پیدا می کنند و به چنان پیشرفتی می رسند که به تمام 27 حرف علم دست می یابند در حالی که تا زمان ظهور تنها دو حرف از 27 حرف علم در دسترس بشر قرار می گیرد.
 
انسان های عصر ظهور ،مدرن ترین و شیک پوش ترین و متمدن ترین انسان های تاریخ بشریت هستند. زنان عصر ظهور نیز مدرن ترین زنان تاریخند. زنانی که از نظر علمی به درجه ای رسیده اند که در خانه نیز به آسانی ،حکم خدا را از قرآن و روایات استخراج می نمایند.
نوع پوشش این زنان ،تطابق کامل با دستورات اسلام دارد و سعی می کنند خود را به الگویی که خداوند برای آنان در نظر گرفته است نزدیک نمایند. الگویی به نام «سیدة نساء العالمین». الگویی در اوج حیا و نجابت که حتی در آخرین لحظات عمر مبارکش نگران بود که مبادا حجم بدنش در تابوت نمایان شود.

حال تصور کنید بر فرض محال در عصر ظهور که دوران رشد عقلی و تکامل بشریت است خانمی بخواهد با جوراب شلواری (ساپورت) به خیابان بیاید! مردمان عصر ظهور که عاقلترین و مدرن ترین مردمان تاریخند چه نگرشی نسبت به چنین خانمی خواهند داشت؟ مسلما هم عقلش را زیر سوال می برند و هم او را به عنوان یک بیمار به روانشناس معرفی می کنند و هم برای جلوگیری از سرایت این بیماری واگیردار به دیگران جلوی گسترش آن را خواهند گرفت.

هر گناهی یک نوع مرض است که در قلب به وجود می آید و به اعضا و جوارح سرایت می کند. مردان و زنانی که با پوشش نامناسب در جامعه ظاهر می شوند هم بیمارند و هم عقب افتاده! چون نوع پوشش آنها با پوشش انسان های مدرن عصر ظهور که تابع احکام اسلامند فاصله دارد و هر چه این فاصله بیشتر باشد امل تر و عقب مانده ترند.

اما مردان و زنانی که سعی می کنند پوشش خود را بر طبق دستورات اسلام انتخاب نمایند انسان هایی هستند که در عصر غیبت هم به سبک مدرن ترین انسان های تاریخ زندگی می کنند.
این مطلب را نه برای توهین به صاحبان پوشش های نامناسب نوشتم و نه برای دلخوشی خانم های محجبه. این مطلب بیان یک حقیقت است. حقیقتی که برای تصدیق آن فقط کمی انصاف لازم است. حقیقتی که به ما می گوید هر چه فاصله رفتار و گفتار و کردار ما از انسان کامل بیشتر شود از انسانیت دورتر شده و دچار عقب ماندگی می شویم بنابراین افرادی که با پوشش ناهنجار در جامعه ظاهر می شوند عقب مانده اند.21 تیر روز عفاف و حجاب بر زنان محجبه و عفیف سرزمینم که به سبک شیک پوش ترین و مدرن ترین زنان تاریخ زندگی می کنند گرامی باد.طبقه بندی: حرف حساب، 
برچسب ها: روز عفاف و حجاب، زن، ظهور، زنان شیک پوش، مدرن،
ارسال در تاریخ جمعه 20 تیر 1393 توسط عقل کل
چقدر فریادش آشناست
شبیه آن وقت ها که حضرت روح الله در فیضیه ، پایه های رژیم شاهنشاهی دو هزار و پانصد ساله را به لرزه می افکند
شبیه آن زمان که حضرت سید علی به اسرائیل هشدار می دهد اگر دست از پا خطا کند تلاویو و حیفا  با خاک یکسان می شود
و شبیه وقتی که سید حسن نصرالله ،اسرائیل را « اوهن من بیت العنکبوت» می نامد

این فریاد های حماسی که بر سر طواغیت و مستکبران زمان فرود می آید میراث هزار و چهارصد ساله شیعه است که از حنجره علمای ربانی تکرار می شود
فریادی از جنس « هیهات منا الذله » و از جنس « الموت اولی من رکوب العار »

فریادی که این بار از حنجره عالمی ربانی از عوامیه عربستان به گوش می رسد و خواب طاغوت را پریشان می کند
فریادی که برای شکستن شاخ شیطان بلند شده است و امنیت چاه های نفت و منافع آمریکا را به خطر انداخته است
فریادی که بازتاب سال ها تضییع حقوق شیعیان عربستان است شیعیانی که از کمترین حقوق شهروندی خویش محرومند

فریادی که دست نشاندگان استکبار و حکومت های پدرسالار! فاقد دموکراسی را رسوا می کند و حتی برای اسرائیل هم خط و نشان می کشد آن گاه که می گوید « چرا نظامیان آل سعود مردم بحرین را می کشند، اگر راست می گویند بروند و فلسطین را از دست صهیونیست ها آزاد کنند.»

و طاغوت آل سعود درصدد خاموش کردن این فریاد برمی آید، نیروهای امنیتی را می فرستد تا آیت الله شیخ نمر را با بدنی مجروح ربوده و به زندان منتقل کنند و برای شکنجه بیشتر ،حتی حاضر نمی شوند گلوله را از بدن شیخ خارج سازند
و آن گاه که در برابر ایستادگی این شیخ مجاهد کم می آورند حکم اعدامش را صادر می کنند غافل از اینکه او ماه هاست فریاد می زند « انا شهید التالی »
برای همچون اویی که پرورش یافته مکتب حسین است شهادت یعنی «احلی من العسل»اما صدور این حکم در برابر چشمان نظاره گر ما ، معیاری است برای سنجش دین و غیرتمان.
صدور این حکم عرصه آزمایش کسانی است که خود را پل ارتباطی ایران و عربستان می دانند .کسانی که از اعتبارشان در نزد سعودی ها سخن می گویند.آیا این افراد حاضرند از اعتبارشان برای آزادی شیخ نمر هزینه کنند؟ یا اینکه حمایت از شیخ نمر را نوعی تنش زایی می دانند که با تنش زدایی نمی سازد!
راستی اعتباری که نتواند دردی از دین را دوا کند چه فایده ای دارد!

صدرو این حکم ،میدان آزمایش دستگاه دیپلماسی کشور نیز هست. آیا مسئولین دیپلماسی کشور برای جلوگیری از اعدام شیخ نمر و آزادی او اقدامی انجام خواهند داد؟
البته از دستگاه دیپلماسی که در برابر شهادت رایزن فرهنگی ایران در بیروت و نقش آشکار بندر بن سلطان در این قضیه، واکنش قابل توجهی نشان نداد انتظار چندانی هم نمی رود که برای یک عالم شیعه عربستانی واکنش موثر نشان دهند.طبقه بندی: به رنگ سیاست،  حرف حساب، 
برچسب ها: آیت الله نمر، آل سعود، عربستان،
ارسال در تاریخ دوشنبه 16 تیر 1393 توسط عقل کل
هر چیزی را باید در همان حدی که هست دید. اگر بالاتر از آنچه هست ببینیم از واقع بینی فاصله می گیریم و در تشخیص واقعیت دچار اشتباه محاسباتی می شویم.
آمریکا را نیز باید در همان حدی که هست دید. قدرت اقتصادی اش را باید در کنار خیز کشورها برای حذف دلار از مبادلات بین المللی  و عنوان بزرگترین بدهکار جهان که بر پیشانی اش خورده است و قدرت نظامی اش را باید در کنار شکست های پی در پی در جنگ های نیابتی اسرائیل و پهبادهای فوق مدرنی که در دام ایران می افتد، دید.
آمریکا را اگر بیش از آنچه هست ببینیم پشم ریخته اش را به او می چسبانیم و کدخدایش می خوانیم!
آمریکا را اگر بالاتر از آنچه هست ببینیم خودمان را به آب و آتش می زنیم تا آدم حسابش کنیم در حالی که هیچ چیزش شبیه آدم نیست.

آمریکا اگر آدم بود در 12 تیرماه 67 یک هواپیمای مسافربری را با 290 سرنشین به آتش نمی کشید و به عامل این جنایت مدال نمی داد.
آمریکا اگر آدم بود خوی درندگی نداشت و در نقطه نقطه جهان ،جنگ و آشوب به پا نمی کرد و توحش و بربریت خود را در زندان های ابوغریب و گوانتانامو به نمایش نمی گذاشت
آمریکا یک مستکبر است و در برابر مستکبر باید ایستاد. ایستادگی در برابر مستکبران ،شیوه پیامبران الهی و توصیه قرآن است. امام رحمه الله علیه می فرمود: « ما تا آخر ایستاده ایم و با آمریکا روابط ایجاد نخواهیم کرد مگر اینکه آدم بشود.»

و آمریکا آدم نشد و گویا آدم بشو هم نیست که نیست.
اگر آدم بود با زبان تکریم سخن می گفت نه با زبان تحریم.  مثل آدم مذاکره می کرد نه طوری مذاکره کند که حتی صدای خوشبین ها هم درآید و بگویند آمریکا دست از توهماتش بردارد و زیاده خواهی نکند.

واقعیت را باید دید ،نباید چشم بر روی دشمن ببندیم و گمان کنیم با احترام و کوتاه آمدن، سر عقل می آید. واقعیت این است که مستکبر ذاتا زیاده خواه است و احترام بیشتر ،هم توهماتش را افزایش می دهد هم زبانش را درازتر می کند به طوری که اگر صدهابار هم مودب و باهوش خطابش کنید باز هم دهانش را می گشاید و با یاوه گویی از گزینه های روی میزش سخن می گوید.

با آمریکا نمی شود با زبان آدم حرف زد. با مستکبر باید با زبان خودش حرف زد با زبانی که می فهمد، زبان زور!
زبان منطق فقط به کار حرف زدن با آدم می آید نه حرف زدن با یک مستکبر. مستکبر فقط حرف زور را می فهمد. باید قوی باشید و در برابرش بایستید تا نتواند حرف زورش را تحمیل نماید.

 آمریکای سال 93 همان آمریکای سال 67 است عوض که نشده هیچ، سیاهه جنایاتش بیشتر هم شده است؛ تنها فرقش این است که برخلاف ژست ابرقدرتی که می گیرد قدرتش رو به زوال  و نابودی است. پس چشم ها را باید شست و واقعیت را باید دید تا به اشتباه محاسباتی دچار نشویم.


طبقه بندی: به رنگ سیاست،  حرف حساب، 
برچسب ها: آمریکا، ایران، پرواز 655، آدم، مستکبر،
ارسال در تاریخ چهارشنبه 11 تیر 1393 توسط عقل کل
وقتی در شامگاه یکشنبه دوم مهرماه 1391 مهدی هاشمی بعد از سه سال فراری بودن، به کشور بازگشت و نماینده دادستانی در فرودگاه حاضر شد و او را مجبور کرد تا سوم مهرماه در دادسرای اوین حاضر شود ، دلمان گرم شد و خرسند شدیم که قانون برای همه یکسان است و هیچ مجرمی در برابر قانون مصونیت ندارد.

اما زمانی که در صبحگاه 26 آذرماه 91 شنیدیم که مهدی هاشمی با وثیقه ده میلیارد تومانی آزاد شده است ابتدا باورمان نمی شد و گمان می کردیم که این خبر صحت ندارد و منتظر تکذیب آن بودیم ولی آن گاه که به صحت آن اطمینان یافتیم فشار صاحبان قدرت را بر گرده عدالت بیش از پیش احساس نمودیم.

تا اینکه بعد از گذشت چندین ماه اعلام شد قرار است اولین جلسه دادگاه مهدی هاشمی در 15 اردیبهشت 92 برگزار شود اما هنوز یک ساعتی نگذشته و چشم های اهالی رسانه بر دادگاه خیره مانده بود که گفتند وکلای متهم درخواست استمهال کرده اند و کیفرخواست برای رفع نقایص و تحقیقات بیشتر از دادگاه به دادسرا فرستاده شد.

 و این پرونده در دادسرا ماند و ماند و ماند و این پرسش به سوال تکراری خبرنگاران تبدیل شد که از مسئولان مربوطه می پرسیدند پرونده چه زمانی به دادگاه بر می گردد و دادگاه چه زمانی تشکیل خواهد شد؟

و هنوز هم که هنوز است بعد از گذشت حدود 640 روز از آغاز رسیدگی به پرونده مهدی هاشمی تحقیقات کماکان ادامه دارد! تحقیقاتی که می گویند رو به پایان است اما گویا قرار نیست پایان یابد و تکلیف یک آقازاده ساختارشکن را روشن سازد.
آیا 640 روز کافی نیست؟ آیا قرار است این رقم آنقدر افزایش یابد تا در کتاب گینس ثبت شود؟
 
فشار صاحبان قدرت بر این پرونده به قدری است که قوه قضائیه فقط در حد مقدوراتش توانسته است به آن ورود پیدا کند به طوری که دادستان کل کشور در دی ماه سال گذشته اذعان کرد « دستگاه قضا در پرونده مهدی هاشمی می توانست بهتر و زودتر از این عمل کند و مردم می توانند این انتقاد را بر دستگاه قضایی داشته باشند اما قوه قضائیه در حد مقدورات خود در بحث مهدی هاشمی کوتاه نیامده است.»

مهدی هاشمی 12 اتهام در حوزه های امنیتی و اقتصادی و برخی موارد دیگر دارد که بنا به گفته وزیر سابق اطلاعات ، مستندات بسیار روشنی در خصوص این اتهامات وجود دارد.
اما مشکل اینجاست که مهدی هاشمی منبع خبری و پشتوانه بسیاری از روزنامه ها و سایت هاست و پشت صحنه را مدیریت می کند و بیشتر اوقات وقتی زمان پرداختن به پرونده اش فرا می رسد به فرافکنی می پردازد و پرونده ای دیگر را مطرح می کند تا کسی صدای عدالت خواهی مردم را نشنود. کافی است به بسیاری از سایت ها و روزنامه ها بنگرید و ببینید کسانی که هر روز از مبارزه با فساد سخن می گویند و درباره پرونده های فساد مطلب می نویسند آیا یکبار هم شده است که درباره مهدی هاشمی و پرونده اش بنویسند و خواستار تسریع رسیدگی به آن شوند؟

در حال حاضر این پرونده به عنوان سمبل مبارزه با فساد در بین بسیاری از مردم شناخته شده است که اگر به سرانجام قانونی اش نرسد سایر دستاوردهای قوه قضائیه را نیز کمرنگ می نماید.قوه قضائیه برای اینکه از زحمات قضات و کارکنان متعهد خویش حراست نماید لازم است در این پرونده اقدام قاطعانه ای از خود نشان دهد وگرنه عدالتی که برای همه جاری شود اما برای آقازاده های پرنفوذ اجرا نشود عدالت واقعی نیست.

بنابراین با توجه به توصیه اخیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر کاهش اطاله دادرسی انتظار می رود که قوه قضائیه بیش از این مردم را در انتظار نگذارد و نسبت به برگزاری هر چه سریعتر دادگاه مهدی هاشمی و صدور حکم اقدام نماید تا هم قاطعیت این قوه در مبارزه با مفاسد ؛ بیشتر از قبل نمایان شود و هم تلاش های شبانه روزی مسئولان محترم دستگاه قضایی ؛ تحت تاثیر طولانی شدن یک پرونده نادیده گرفته نشود.


طبقه بندی: به رنگ سیاست،  حرف حساب، 
برچسب ها: قوه قضائیه، مهدی هاشمی، فساد، دادگاه مهدی هاشمی،
ارسال در تاریخ سه شنبه 3 تیر 1393 توسط عقل کل

قالب وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic