سلام حاج همت

سلامی به گرمی نگاهت که افق های معنویت را در نوردید و نظاره گر وجه الله شد

سلامی از اوج شرمندگی

اسم شهدا که می آید شرمنده ایثار و خلوصشان می شویم ؛ اما سردار ! اسم شما و شهید باکری که به میان می آید بیش از دیگران حس شرمندگی در وجودمان احساس می کنیم

حاجی ما شرمنده ایم

ما حق هیچ کدام از شهدا را ادا نکردیم اما حق شما را بیشتر ضایع کردیم

وقتی اسم شما را در شعارهایی می شنیدیم که از زبان آشوب طلبان جاری می شد مظلومیتت را از عمق وجودمان احساس می کردیم

اسم شما قداست داشت ؛ نباید اجازه می دادیم بر زبان کسانی جاری شود که علنی روزه خواری می کردند ؛ یادم آمد به وقتی که می گفتی تلخ ترین دوران عمرت دوسال سربازی ات بوده است ؛ می گفتی فرمانده لشکر برای اینکه از روزه گرفتن سربازان جلوگیری کند همه را به خط کرد و مجبور کرد تا آب بنوشند و روزه خود را باطل کنند ؛ همین جا بود که گفتی « اگر آن روز با چند تیر مغزم را متلاشی می کردند برایم گواراتر از این بود که با چشمان خود ببینم که چگونه این از خدا بیخبران فرمان می دهند تا حرمت مقدس ترین فریضه دینمان را بشکنیم و تکلیف الهی را زیر پا بگذاریم»

حاجی ما را ببخش که بر دهان این روزه خواران نزدیم تا اسم تو را بر زبان نیاورند ؛ ما قرار بود پاسدار خون تو باشیم اما پاسدار اسمت هم نبودیم ...                 

ما را ببخش که  اجازه دادیم کسانی اسم تو را بر زبان جاری کنند که سخن ولی فقیه زمان را فصل الخطاب ندانستند ؛ تک تک خاطرات و کلامت سرشار از عشق خالصانه ات به ولی فقیه زمانت بود ؛ هنوز هم وصیت نامه اولت هست که در آن نوشته بودی« مادرجان به خاطر داری که من برای یک اطلاعیه امام حاضر بودم بمیرم»

هنوز هم همسنگرانت به خاطر دارند که وقتی شنیدی امام فرموده است «جزیره مجنون باید حفظ شود» از خواب و خوراک افتادی آنقدر که سر نماز بیهوش شدی و مجبور شدند سرم بزنند ؛ یک دستت سرم بود و با دست دیگرت بی سیم را گرفته بودی و منطقه را کنترل می کردی تا مبادا سخن امامت بر زمین بماند . مقاومت و پایداری تحسین برانگیزت  در شرایطی بود که حتی فرمانده سپاه سوم عراق گفته بود « ما آنقدر آتش بر جزایر مجنون فرو ریختیم و آنچنان آنجا را بمباران شدید نمودیم که از جزایر مجنون جز تلی خاکستر چیز دیگری باقی نیست!»

ما شنیده بودیم که در سفر حج در زیر ناودان طلا از خدا خواسته بودی حتی یک لحظه هم تو را بدون امام در این دنیا زنده نگذارد ؛ نفس کشیدن در این دنیا بدون امام برای شما محال بود... اوج شرمندگی ما در همین جاست که فرصت سوءاستفاده از اسمت را به کسانی دادیم که شعارهایی بر ضد ولایت سر می دادند.

سردار خیبر! نمی دانم شمایی که برای یک اطلاعیه امام حاضر بودی جان بدهی اگر خودت بودی با این جماعت چه می کردی وقتی می دیدی کلام امامت را که می فرمود « پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد» زیرپا می گذارند...وقتی می دیدی علنی روزه خواری می کنند و...

حاجی ! ما را ببخش، حق داری که از دست ما دلخور باشی ؛ حق داری اگر ما را مواخذه کنی ؛ شما مظلوم واقع شدی و ما نتوانستیم حتی از اسمت دفاع کنیم ...حاجی ! ذره ای از آن غیرت و خلوصت را به ما هم ارزانی دار.

حلالمان کن حاج همت 

نثار روح بلند و ملکوتی سردار بزرگ اسلام حاج ابراهیم همت صلوات

«اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم»

سالروز شهادت سردار خیبر گرامی باد
طبقه بندی: حرف حساب، 
برچسب ها: شهید همت، ولایت فقیه، جزیره مجنون،
ارسال در تاریخ چهارشنبه 17 اسفند 1390 توسط عقل کل

قالب وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic