9 دی یک روز بود اما ثانیه ثانیه اش اعجاز داشت ، 9 دی پیچ تاریخ است جایی که راه از بیراهه جدا می شود و چه بسیار مردمانی که در طول تاریخ به این دوراهی ها رسیدند و به بیراهه رفتند ؛اما 9 دی مردمانی داشت از جنس عمار که از پشت غبار فتنه هم چهره حق را از باطل تشخیص دادند، 9 دی مردمانی داشت از جنس حاج همت که فارغ ازهر گونه حزب و باندبازی ؛ نظام را فقط امت و امامت می دید ، 9 دی مردمانی داشت از جنس شهید باکری که تمام کارهایش به عشق ولایت بود.

9 دی را همه نمی شناسند ، عظمت 9 دی را همه نمی توانند درک کنند و بفهمند ، باید در آخرین لحظات در کنار بستر پیامبر (ص) ،عمق نگاه نگران رسول خاتم را دیده باشی آن گاه که قلم و کاغذی خواست و یکی گفت «هذیان می گوید»؛ تا 9 دی را بفهمی.

باید در ورای « بخ بخ» گفتن ها، صدای ضربه لگد و سوختن در را شنیده باشی تا 9 دی را بفهمی.

باید ریسمان دستان مولای خیبر شکن را دیده باشی تا 9 دی را بفهمی.

باید شب ها همراه دختر وداماد پیامبر به در خانه مهاجر و انصار رفته باشی وفردا در انتظار آمدنشان چشم دوخته باشی تا 9 دی را بفهمی.

باید سلام بی جواب مولا را شنیده باشی ،باید بیست و پنج سال خار در چشم و استخوان در گلو داشته باشی تا 9 دی را بفهمی.         

باید بدن تیرباران شده کریم اهل بیت(ع) را دیده باشی تا 9 دی را بفهمی.

باید صدای گریه حسین (ع) را بالای بالین علی اکبر(ع) شنیده باشی تا 9 دی را بفهمی.

باید عباس (ع) را دیده باشی آن گاه که سینه اش به تنگ آمده بود و فرمود«قد ضاق صدری» ؛ تا 9 دی را بفهمی.

9 دی را زینب (س) می شناسد که چهل منزل اسارت کشیده است.

باید با دستان بسته ،صبح تا شام از میان سنگ و هلهله و زخم زبان با سری شکسته ، گذشته باشی تا 9 دی را بفهمی.

9 دی را مالک می شناسد که تا چند قدمی خیمه معاویه رفت و امانش ندادند تا کاخ نیرنگ را فرو بریزد.  9دی را عمار می شناسد که صف به صف در مقابل لشکر ایستاد و روشنگری کرد و دریغ از گوش شنوا!

9 دی را همه نمی توانند ببینند ،دیدنش چشم بصیرت می خواهد ، نورش چشمان بی بصیرتان را می زند و آزارشان می دهد.

9 دی را نه معاویه و یزید می توانند ببیند؛ نه اوباما و نتانیاهو!

9 دی را نه عمروعاص می تواند ببیند که وقتی جنگ را باخت قرآن را بر سر نیزه کرد ؛ نه آنکه رای مردم را با نظریه های جرج سوروس معامله کرد و طرح رفراندوم داد.  

  9 دی را نه مامون می تواند ببیند که خود را پسرعموی امام می نامد و زهر به کام امام می ریزد ؛ نه آنکه خود را نخست وزیر امام می نامد و به حمایت دشمن دلخوش می کند.

9 دی را نه ابوموسی اشعری می تواند ببیند که فرق بین حکمیت و نیرنگ را نمی فهمد ؛ نه آن شیخ ساده لوح بی سندی که فرق بین رشوه و هدیه را نمی فهمد. 9 دی را نه شریح قاضی می تواند ببیند نه آن مسئول رشوه گیر.

9 دی را نه عبدالله بن زبیر می تواند ببیند و نه آقازاده های لندن نشین.  9 دی را نه شترسوار جمل می تواند ببیند نه ساندویچ خور آشوب.

9 دی را نه عمرسعد می تواند ببیند که دلبسته ملک ری بود؛ نه آنان که رنگ دلارهای آمریکا و سکه های ملک عبدالله را دیده اند.   

باید نان حلال خورده باشی تا 9 دی را ببینی!

9 دی را نه زبیر می تواند ببیند که حب ریاست و فرزند، سابقه اش را نابود کرد ؛ نه آنکه نامه بی سلام نوشت و پشتوانه فتنه شد.  9 دی را ابوذر می شناسد که فریاد عدالتخواهی اش او را به ربذه رساند.

9 دی را نه سلیمان بن صرد می شناسد نه ساکتین فتنه سبز ، 9 دی را فقط اهل یقین می شناسند نه اهل شک.

9 دی را نه ابن عباس می شناسد که امامش را نصیحت می کرد؛ نه آنکه می خواست به ولی فقیهش راه و چاه را نشان دهد. 9 دی را آنان می شناسند که به آیه «اطیعوا الله و اطیعوا الرسول و اولوا الامر منکم» ایمان آورده اند.

9 دی زلال است به زلالی غدیر؛ ناخالصی در آن راه ندارد ، 9 دی صافی انقلاب است که خالص را از ناخالص جدا کرد.                       

9 دی برادرخوانده غدیر است این دو باهم عقد اخوت بسته اند.  غدیر اتمام نعمت بود و 9 دی اتمام حجت.

9 دی حضرت روح الله به امتش مباهات کرد و سلمان به قومش.

9 دی هر گامی که برمی داشتی از طول غیبت آن یارغایب از نظر کاسته می شد وخدا می داند که 9 دی چقدر ما را به ظهور نزدیک کرد و چه بسا اهل دلی که در این روز درجای قدم های دوست ؛ گام برداشت و به وصالش رسید.

9 دی خیابان های ایران که هیچ، درعرش هم غوغا بود فرشتگان نظاره گر اعجاز آدمیان بودند

خداوند هم به 9 دی مباهات کرد ؛ مگر قرآن نخوانده ای ( والعادیات ضبحا) آیا پروردگاری که به نفس نفس اسب مجاهدان راهش قسم می خورد به نفس نفس بندگانش که در بیزاری ازحرمت شکنان عاشورای دردانه عالم ؛حسین بن علی(ع) به میدان آمده اند مباهات نمی کند؟

9 دی را دیدیم و با دیدنش هر چند به خلق این حماسه بالیدیم اما ندایی در درونمان می گفت : ای کاش قرن ها پیش هم 9 دی بود تا فاطمه (س) بین در و دیوار فضه را صدا نمی زد ؛ای کاش...
طبقه بندی: به رنگ سیاست،  حرف حساب، 
برچسب ها: 9 دی، حماسه،
ارسال در تاریخ چهارشنبه 7 دی 1390 توسط عقل کل

قالب وبلاگ

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو