علامه محمد تقی مجلسی نقل می کند: در جوانی طالب دعا و یاد خدا بودم که شبی بین خواب و بیداری مولایم حجت بن الحسن (عج) را در مسجد جامع قدیم اصفهان دیدم ایستاده اند.
بعد از تعظیم و سلام، مسائلی را از حضرت سوال کردم و ایشان جواب فرمودند؛ تا اینکه عرض کردم همیشه برایم میسر نیست که حضورتان شرفیاب شوم، از این رو کتابی معرفی کنید که پیوسته به آن عمل کنم. فرمودند کتابی را به مولا محمد تاج داده ام به تو بدهد.

در آن حالت متوجه شدم که او را می شناسم. سپس فرمود برو بستان. در همان عالم خواب کتاب خطی که دعا بود را گرفتم و بوسیدم و بر دیدگانم نهادم. خدمت امام زمان (عج) برگشتم که ناگهان از خواب بیدار شدم و کتاب را نزد خود نیافتم و به خاطر از دست دادن کتاب تا صبح گریه کردم.

بعد از نماز به ذهنم آمد که شاید محمد تاج، همان شیخ بهایی (ره) باشد. به محل تدریس ایشان رفتم ، دیدم در حال مقابله علمی صحیفه سجادیه می باشد. خوابم را تعریف کردم در حالی که گریان بودم و ایشان مرا به علوم الهی بشارت دادند، اما با سخنان ایشان آرامش نیافتم. از محضرش خارج شدم که به دلم افتاد به سمتی بروم که حضرت را در خواب دیدم.
وقتی به دارالبطیخ رسیدم مرد صالحی به نام حسن آقا ملقب به تاج را یافتم.

به او سلام کردم. او به من گفت که تعدادی کتاب وقفی در اختیار من است، که تو شرایط وقف را رعایت می کنی، بیا و این کتاب ها را ببین و هر کدام را خواستی بردار.

همراه او به کتابخانه اش رفتم و اولین کتابی که به من داد همانی بود که در رویا دیده بودم، به گریه افتادم و گفتم همین مرا بس است.

و به برکت این هدیه حضرت صاحب الزمان(عج)، «صحیفه سجادیه» همانند خورشید فروزان در تمامی خانه ها به ویژه منازل مردم اصفهان وارد شد و اکثر مردم، جزء صلحا و اهل دعا قرار گرفتند و بسیاری از آنها مستجاب الدعوه شدند.

پی نوشت:

1- متاسفانه بسیاری از ما که خود را شیعه می نامیم حتی یکبار هم صحیفه سجادیه را روخوانی نکرده ایم. ماه شعبان فرصت مناسبی است که قدر این هدیه را بدانیم و از دعاهای صحیفه سجادیه که زبور آل محمد(ص) نامیده شده است بهره ببریم.

2- بیایید در این روزها ، دعای امام سجاد علیه السلام برای مرزداران را که در صحیفه آمده است، به نیت دعا در حق «مدافعان حرم» بخوانیم.طبقه بندی: حرف حساب،  تلنگر، 
برچسب ها: صحیفه سجادیه، امام زمان(عج)، علامه مجلسی، امام سجاد(ع)،
ارسال در تاریخ پنجشنبه 23 اردیبهشت 1395 توسط عقل کل

قالب وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic