چندی پیش عیسی سحرخیز معاون سابق مطبوعات داخلی وزارت ارشاد در دولت خاتمی در اظهاراتی گفت: « خیلی از اصلاح طلبان هم برخلاف اول انقلاب دیگر علاقه ای به آقای خمینی ندارند.»

حالا ما نمونه اش را در احمد شیرزاد نماینده اصلاح طلب مجلس ششم شاهد هستیم. احمد شیرزاد در یک سخنرانی که اخیرا در دانشگاه تهران داشت ضمن بیهوده دانستن فعالیت های هسته ای ایران، با اشاره به وقایع دفاع مقدس ،یکی از سخنان امام (ره) را کنایه وار مطرح کرد و گفت: « برخی افراد شعار هایی مانند راه قدس از کربلا می گذرد را بیان می کردند.»شیرزاد یک اصلاح طلب است اما اعتقادی به افکار و آرمان های امام (ره) ندارد که اگر داشت اینگونه سخن نمی گفت.
البته معلوم است مغزهای فسیل شده ای که یاد گرفته اند مدام حرف کدخدایشان را تکرار کنند هیچگاه نخواهند توانست عمق افکار حضرت روح الله (ره) را درک نمایند.

حالا هی اصلاح طلبان ادعا کنند که ما در خط امام و ارادتمند امامیم. این چه نوع ارادتی است که وقت و بی وقت افکار خمینی کبیر را زیر سوال می برید و می کوبید؟!

من نمی دانم در کشوری که هر روز به منتقدان یک توافقنامه ، برچسب جدیدی روانه می سازند و برای برخی از آنها پرونده سازی می کنند چرا باید امثال شیرزاد به راحتی بتوانند سخنرانی کنند و هر اراجیفی به ذهنشان رسید مطرح نمایند؟

نمی دانم چرا در هنگامه خطر ، امثال همین بچه حزب اللهی هایی که امروز ده ها برچسب دشت می کنند باید برای دفاع از کشور جانشان را سپر نمایند اما در هنگام حرف زدن باید میدان برای عده ای تاریک فکر غرب پرست باز باشد و افراد ارزشی را بر دهانشان بکویند و ساکت نگه دارند؟

آیا شیرزاد فکر کرده است تنها او در کشور ، فیزیک هسته ای می داند و دیگران هیچ نمی فهمند که به خود جرات می دهد خون شهدای هسته ای را نادیده بگیرد و کل صنعت هسته ای را بکوبد؟

امثال شیرزاد حتی یک صدم علم شهید شهریاری را هم ندارند. شهید شهریاری در قله دانش هسته ای قرار داشت به طوری که رئیس سازمان انرژی اتمی می گفت: « اگر شهید شهریاری را در زمینه علم هسته ای نمره صد بدانیم به بهترین نفر بعدی در کشورمان در این زمینه شاید بتوان نمره پنجاه داد.»

آیا شهید شهریاری بیشتر از فواید و دستاوردهای دانش هسته ای آگاه بود یا امثال شیرزادی که حتی یک صدم شهید شهریاری هم علم ندارند؟!

آن زمان که ذخیره اورانیوم 20 درصد کشور در حال اتمام بود و هر آن امکان داشت که بیماران با کمبود دارو مواجه شوند و جانشان در معرض خطر قرار گیرد و شهید شهریاری بدون دریافت حتی یک ریال ،تمام توان علمی اش را به کار بست و ایران را در تولید اورانیوم 20 درصد خودکفا نمود؛ امثال شیرزاد کجا بودند که حالا شده اند استاد و نظریه پرداز هسته ای؟!

امثال شیرزاد فقط کارشان این است که عزت ملی را حراج کنند و حتی دغدغه منافع ملی را هم ندارند؛ زیرا اگر حداقل به عنوان یک ایرانی دغدغه منافع ملی را داشتند به جای اینکه نگران خط قرمزهای غرب شوند نگران خط قرمزهای کشورشان می شدند و نمی گفتند: « جمهوری اسلامی ایران با ورود به صنعت هسته ای به خط قرمز برخی قدرت های بزرگ وارد شده است و هم اکنون باید در میز مذاکرات به آنها بگوییم که اگر ایران پای خود را از خطوط و دایره قرمز آنها عقب تر بگذارد چه چیزی را به ایران می دهند و این موضوع تنها در میز مذاکرات مشخص می شود.»

امثال این افراد اگر در زمان امام حسین علیه السلام هم بودند به امام معصوم می گفتند پایتان را نگذارید روی خط قرمز یزید! اگر پای خود را از خطوط و دایره قرمز یزید عقب تر بگذارید موضوع حل می شود!

تازه در بخشی دیگر از سخنانش گفته است « چرا موضوع هسته ای را ناموسی کرده اید؟».

باید به او گفت اگر ما پای دستاوردها و خون شهدای هسته ای ایستاده ایم از غیرتمان است اما شما باید خجالت بکشید که نگاهتان به غرب ،نگاه ناموسی است و اگر خط قرمزهای غرب در معرض خطر قرار گیرد فریادتان به آسمان می رود! این شما هستید که اگر کسی به کدخدایتان نگاه چپ انداخت ناراحت و عصبانی می شوید! مگر آمریکا ناموس شماست که نگران خط قرمزهایش هستید؟!

چه کنیم با امثال شیرزاد ها؟  چه کنیم با این تاریک فکرهای روشنفکر نما که منافع غرب را در داخل فریاد می زنند و به دریوزگی در برابر غرب افتخار می نمایند.

چه کنیم با کدخداپرستانی که در برابر غرب یک ذره اعتماد به نفس ندارند و خود و ملتشان را هیچ می پندارند اما نوبت به مردم که می رسد خدای اعتماد به نفس می شوند و از بالا به مردم می نگرند و برای آنها نسخه های دشمن شادکن می پیچند.

چه کنیم با مغزهایی که به ماندن در اسارت غرب ،خو کرده اند و مفهوم «هیهات مناالذله» را نمی فهمند.


پی نوشت:
1- دقت کرده اید بعضی اسامی اصلا با شخصیت افراد تناسب ندارد؛ مثلا طرف مثل موش از آمریکا می ترسد ولی اسم شیر بر خود گذاشته است!

2- انتظار نداشته باشید نسبت به افرادی که برای افکار و آرمان های اماممان احترام قائل نیستند ارزش و احترام قائل شویم.طبقه بندی: به رنگ سیاست،  حرف حساب، 
برچسب ها: امام خمینی(ره)، هسته ای، دستاوردهای هسته ای، اصلاح طلبان، شیرزاد، غرب پرستان،
ارسال در تاریخ جمعه 28 آذر 1393 توسط عقل کل

قالب وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic