بیش از 70 روز است در محاصره اند. تا امروز را مقاومت کرده اند اما معلوم نیست با این اوضاع و احوال بتوانند تا کی دوام بیاورند. اگر آب و غذا به آنها نرسد از تشنگی و گرسنگی می میرند و اگر مقاومتشان را از دست بدهند اسیر گرگ های داعش می شوند.

نمی دانند نگران گرسنگی کودکانشان باشند یا سرنوشتی که در انتظار آنهاست . سرنوشتی شبیه آن 2500 کودکی که در سوریه به جرم محبت اهل بیت علیهم السلام ذبح شدند.

این حال و روز حدود بیست هزار شیعه ترکمن شهر آمرلی در طوزخورماتو از توابع استان صلاح الدین عراق است که در محاصره تکفیری های داعش قرار گرفته اند. تکفیری هایی که با تمام مذاهب مشکل دارند اما بیش از همه ،از شیعیان نفرت دارند و شیعه را دشمن درجه یک خود می دانند.

داعش دورتادور آمرلی را محاصره کرده است. تصویر زیر نشان دهنده وضعیت بغرنج شیعیان آمرلی است. در قسمت آبی رنگ ،شیعیان آمرلی ساکن هستند. قسمت سیاه رنگ تحت کنترل تروریست های داعش است. قسمت زرد رنگ تحت کنترل پیشمرگان کرد و قسمت سبز رنگ در اختیار دولت عراق است.در حال حاضر نیروهای مقاومت مردمی جلوی نفوذ داعش به آمرلی را سد کرده اند و ارتش عراق هم سعی دارد محاصره را بشکند و خود را به آمرلی برساند.

اما مردمان آمرلی در بیم و امید به سر می برند. بیم از اینکه داعش هر لحظه ممکن است مقاومت را بشکند و به شهر وارد شود و امیدوار به اینکه ارتش هر چه زودتر محاصره را بشکند و آنها را نجات دهد.

در این بین وضعیت زنان و دختران عذاب آورتر است. اخباری که هر روز از مناطق تحت تصرف داعش مخابره می شود روزگار سیاهی را برایشان مجسم می کند. فتوای مزخرف جهاد نکاح تا کنیزفروشی و به مزایده گذاشتن و قاچاق ، آنان را به مرگ راضی کرده است. شاید آنها هم مثل برخی دیگر از زنان شمال عراق از وحشت داعش ،در فکر استفاده از سم های قوی هستند تا در صورت لزوم خود را خلاص کنند یا با اصرار از پدران و شوهران خود خواسته اند تا قبل از اسارت ،آنان را با گلوله ای به کام مرگ بفرستند و از تعرض گرگ های داعش نجات دهند.

جنایات فجیع داعش ،عاطفه ها را دگرگون کرده است. پدری که تا دیروز اوج محبتش را در این می دید که برای حمایت از خانواده اش از جان خود نیز بگذرد امروز مجبور می شود برای حمایت از خانواده اش از شر وحشی های داعش ، شبیه آن پدر سوری ،زن و فرزندانش را پیشاپیش بکشد تا آسوده بمیرند و از اسارت و مرگ زجرآوری که در انتظار آنهاست رها شوند یا شبیه بعضی از سران طایفه ایزدی از کردها بخواهند تا برای درامان ماندن دخترانشان ،آنها را به قتل برسانند!

شیعیان آمرلی نیز مضطر شده اند، فاجعه ای بزرگ در یک قدمی آنهاست. بیایید برای نجاتشان دعا کنیم، این حداقل کاری است که نه به عنوان یک شیعه بلکه به عنوان یک انسان باید انجام دهیم.

امن یجیب المضطر اذا دعاه و یکشف السوءطبقه بندی: به رنگ سیاست،  حرف حساب، 
برچسب ها: داعش، عراق، شیعه، آمرلی،
ارسال در تاریخ شنبه 1 شهریور 1393 توسط عقل کل

قالب وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic