حضرت یوسف علیه السلام چندین سال در زندان بود. وقتی خواب پادشاه مصر را تعبیر کرد و پادشاه دستور داد که او را به نزدش ببرند، حضرت یوسف به فرستاده پادشاه گفت: « ارجع إلی ربک فسئله ما بال النسوة الـتی قطعن أیدیهنّ ؛  بازگرد و از اربابت بپرس چه شد که زنان مصری ، همه دست خود را بریدند؟»

حضرت یوسف با اینکه قبلا به واسطه شهادت یکی از اطرافیان زلیخا، بی گناهی اش برای عزیز مصر به اثبات رسیده بود و همگان نیز زلیخا را مقصر می دانستند و زبان به ملامت زلیخا گشوده بودند با این حال بعد از گذشت سال ها از آن ماجرا به یادآوری آن اقدام نمود و تا وقتی زنان مصری به صورت علنی به جرم خویش اعتراف نکردند ،حاضر نشد از زندان خارج شود.
آقای هاشمی رفسنجانی در تفسیر این آیه نوشته است: « در بینش حضرت یوسف ،ارزش اعاده حیثیت و شرف بیش از ارزش رهایی از زندان و نجات از دشواری ها و مشکلات است و این آیه بر ضرورت تلاش برای اعاده حیثیت و رفع اتهام های ناروا تاکید دارد.»

 این نکته قرآنی را خطاب به کسانی می گویم که هنوز هم وقتی اسم «فتنه» را می شنوند موضع می گیرند و می گویند «اینقدر گذشته را یادآوری نکنید و از آن بگذرید و مسئله را کش ندهید.»

این افراد متوجه نیستند که بحث فتنه ،بحث یک حزب و جناح و شخص نیست .مسئله خیلی مهم تر از این حرف هاست. علاوه بر خسارت های فراوان جانی و مالی که فتنه 88 برای کشور به بار آورد ،مهم تر از همه حیثیت نظام اسلامی بود که خدشه دار شد. امام خمینی(ره) می فرمودند: « حفظ نظام جمهوری اسلامی از اهم واجبات عقلی و شرعی است» . نظام جمهوری اسلامی ایران ،نظامی مقدس است ، نظامی است که بر پایه خون هزاران شهید شکل گرفته است . اما در سال 88 عده ای به دروغ ،این نظام مقدس اسلامی را متهم به تقلب کردند و بعد بعضی از همین افراد در محافل خصوصی گفتند که از قبل هم می دانستند تقلبی صورت نگرفته بود.
با برگزاری انتخابات 92 و حراست مجدد نظام از آرای مردم و قبول رای اکثریت حتی با اختلاف 261 هزار رای ،حقانیت نظام بیش از پیش روشن شد و ظلمی که فتنه گران در سال 88 روا داشتند نیز آشکارتر گردید.
اما برای اینکه چه در زمان حال و چه در آینده هیچ کسی نتواند نظام اسلامی را متهم نماید حداقل کاری که سران فتنه و فتنه گران باید انجام دهند این است که به صورت علنی و با صدای رسا به ظلم بزرگی که در حق نظام اسلامی روا داشتند اعتراف نمایند و بگویند این ما بودیم که با دروغ بزرگ تقلب به نظام اسلامی خیانت کردیم.

افرادی که امروز به دنبال این هدف هستند که فتنه گران را بدون عذرخواهی و اعتراف به جرمشان وارد صحنه کنند و چهره آنان را تطهیر نمایند، دارند به نظام اسلامی ظلم می کنند. آنها خواسته یا ناخواسته ،دارند حیثیت و آبروی نظام اسلامی را به پای چند شخص و حزب قربانی می کنند.

دلسوزان انقلاب باید تا وقتی که فتنه گران به صورت علنی به جرم خویش اعتراف نکرده اند به مرور حوادث فتنه 88 بپردازند و نگذارند فتنه گران، برای حفظ آبروی حزب و جناحشان ،پرونده فتنه 88 را مختومه اعلام نمایند. مگر این نظام ،ارزان به دست آمده است که بخواهیم پای حیثیت آن نایستیم؟

در این میان موضوع تعجب برانگیزتر اینجاست که امروز کسانی می گویند «به گذشته نگاه نکنید و دائم گذشته را مرور نکنید» که خودشان مدام در حال شخم زدن و زیر و رو کردن هشت سال گذشته و کوبیدن آن هستند. آیا از نظر این افراد ،فقط فتنه 88 جزء گذشته محسوب می شود و هشت سال گذشته ،جزء گذشته به شمار نمی رود که مدام با نیش و کنایه از آن یاد می کنند؟!

طبقه بندی: به رنگ سیاست،  حرف حساب، 
برچسب ها: فتنه88، نظام اسلامی، سران فتنه،
ارسال در تاریخ دوشنبه 26 خرداد 1393 توسط عقل کل

قالب وبلاگ

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو