اگر امروز می توانیم سرمان را بالا بگیریم و به مردم سالاری دینی خود ببالیم و بعد از برگزاری هر انتخاباتی جشن برپا کنیم، مدیون کسانی هستیم که نگذاشتند عده ای افراطی و خشونت طلب در سال 88 ،نقشه امام را دور بزنند و رای مردم را به سرقت ببرند.

اگر امروز هنوز هم می توانیم با افتخار ؛کلام امام(ره) را بر زبان جاری کنیم و بگوییم « میزان رای ملت است» ،مدیون ولایت فقیه هستیم که جلوی دیکتاتورهای قدرت طلب ایستاد و اجازه نداد جمهوریت و اسلامیت نظام در پای منافع برخی احزاب قربانی شود.
اگر امروز می توانیم از پیام مردم و انتخاب آنها سخن بگوییم مدیون جوانان غیوری همچون شهید حسین غلام کبیری هستیم که جان دادند اما نگذاشتند عده ای تندرو و بی منطق برخلاف نقشه امام ،مسیر انقلاب را به انحراف بکشانند و کشور مردم سالار ایران را به کشوری عقب افتاده که چرخش قدرت در آن با زور و خشونت صورت می گیرد تبدیل نمایند.

نقشه ای که امام برای رسیدن به اهداف آرمانی اسلام ترسیم نموده بود بنای یک نظم مدنی- سیاسی براساس عقلانیت اسلامی بود و بر طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب ،در بنای آن نظم مدنی و سیاسی مورد نظر امام، دو نکته اساسی وجود دارد. یکی عبارت است از سپردن کار کشور به مردم از طریق مردم سالاری و انتخابات و دوم اینکه این حرکت باید در چارچوب شریعت اسلامی باشد.هیچ قدرت و غلبه ای در مکتب امام که از تقلب و از اعمال زور حاصل شده باشد مورد قبول نیست و آن قدرتی که از انتخاب مردم به وجود آمد محترم است و در مقابل آن ،کسی نباید سینه سپر کند و قهر و غلبه ای به کار ببرد که اگر چنین کاری کرد اسم کار او فتنه است.

اما در سال 88 عده ای قدرت طلب در مقابل انتخاب مردم سینه سپر کرده و فتنه بزرگی بر پا نمودند. آنها نقشه کشیدند تا نقشه امام را دور بزنند و قدرتی نامشروع بر خلاف انتخاب مردم کسب نمایند.آنها انتخاب مردم را اشتباه می دانستند و تصور می کردند مردم به صلاح کار خویش آگاه نیستند  و می خواستند قیم مآبانه و با اعمال فشار از طریق آشوب های خیابانی ،انتخاب مردم را تصحیح نمایند و به زور هم که شده مردم را به سمت انتخاب درست و سعادت و بهشت ادعایی خود ببرند.
آنها می خواستند به هر قیمتی شده نقشه امام را دور بزنند. به هر قیمتی! حتی به قیمت ریختن خون جوانان و بر هم زدن آرامش مردم؛ حتی به قیمت هم خط شدن با منافقین و سلطنت طلبان و رقاصه های لس آنجلسی! و حتی به قیمت شکستن حرمت عاشورا!

امام (ره) می فرمود:« میزان رای ملت است» اما آنها می گفتند میزان رای ملت نیست میزان رای ما و حزب و گروه ماست. و تاسف بارتر اینکه ادعای در خط امام بودن هم داشتند. اما خط امامشان به جای اینکه مهر تایید امام را داشته باشد مهر تایید مریم رجوی و اوباما و نتانیاهو بر آن خورده بود.جنبشی را رقم زده بودند که مسعود رجوی می گفت سر و جانم فدای این جنبش!

 

یکی به نخست وزیر امام بودنش می بالید و آن یکی به اجازه هایی که از امام داشت و آن دیگری هم به خیال خودش می خواست راهکار ارائه دهد و گفت بیایید رفراندوم برگزار کنیم! اما نگفتند در کجای نقشه امام آمده است که بعد از برگزاری انتخابات ، معترضین به جای رجوع به شورای نگهبان ،اردوکشی خیابانی به راه بیندازند و در پی برگزاری رفراندوم باشند؟!

خداوند لطفش را شامل حال ملت ایران کرد و نگذاشت بدخواهان ملت،نقشه امام را دور بزنند. و باز هم جمله طلایی امام که می فرمود «پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی وارد نشود » ملت ایران را از دیکتاتوری قدرت طلبان نجات داد. واگر لطف خداوند و تدبیر ولی فقیه و همراهی مردم نبود معلوم نبود چه خسارت و مصیبت بزرگی بر کشور وارد می شد.
حداقل نتیجه اش این بود که دیگر به هیچ انتخاباتی نمی شد اعتماد کرد و بعد از برگزاری هر انتخابات، کسانی که کاندیدای مدنظرشان رای نمی آورد یا به خیابان ها می ریختند و خواستار ابطال انتخابات می شدند و یا می گفتند باید رفراندوم برگزار کنیم تا ببینیم مردم می گویند انتخابات سالم بوده است یا تقلب شده؟! و دیگر هیچ گاه رای مردم میزان نبود چون همیشه بهانه برای آشوب وجود داشت همانطور که در سال 92 نیز بهانه اش وجود داشت اما خوشبختانه کاندیداها و طرفدارانشان قانون مدار و منطقی بودند.

اگر در سال 88 با اختلاف رای 11 میلیونی می شد ادعای تقلب را مطرح کرد آیا در سال 92 با اختلاف 261 هزار رای نمی شد انتخابات را به مرحله دوم کشانید؟ اگر کاندیداهای 92 نیز مثل فتنه گران 88 بهانه جو و بی منطق بودند بهانه اش بهتر از سال 88 در دسترس آنها بود . اگر در سال 88 تقلب را بهانه کردند در سال 92 فقط براساس خطای انسانی می شد انتخابات را به مرحله دوم بکشانند.

کافی بود بگویند بیش از 66 هزار شعبه اخذ رای در داخل کشور و 285 شعبه اخذ رای در خارج از کشور داریم اگر در هر شعبه فقط حدود سه یا چهار رای را بنا بر خطای انسانی درست نشمرده باشند امکان به مرحله دوم رسیدن انتخابات وجود داشت و در مرحله دوم نیز معلوم نبود که نتیجه به نام چه کسی رقم بخورد چون مردم ما بارها نشان داده اند که غیر قابل پیش بینی هستند.

حتی می شد مناظرات را بهانه کنند مثل فتنه گران 88 که هنوز هم مناظرات را بهانه اصلی فتنه می دانند. برخی ها فکر می کنند این فقط مناظرات سال 88 بود که در آن بی اخلاقی صورت گرفت در حالی که در مناظرات 92 نیز بی اخلاقی پنهان و ظلم محترمانه وجود داشت و برخی از کاندیداها می توانستند ادعا کنند که در حق آنان اجحاف صورت گرفته است.
مثلا یکی از کاندیداها می توانست بگوید نسبت دادن کلمه (گازانبری) به من ، باعث ریزش شدید آرای بنده شد یا آن یکی می توانست بگوید در مناظرات ،عهد شکنی آمریکایی ها در مذاکرات هسته ای را به پای سرسختی من گذاشتند در حالی که اگر من هم می خواستم در ازای دادن دُر غلتان به آب نبات چوبی راضی شوم امکان توافق ضعیف در هر حال میسر بود.

خلاصه اینکه بهانه همیشه وجود داشته و دارد اما فقط بهانه جویان و افراطی ها هستند که با این بهانه ها ،قانون را زیر پا می گذارند و برای رای مردم ارزشی قائل نیستند.

جرم بزرگ فتنه گران88 این بود که می خواستند برای قدرت طلبی خویش، نقشه امام را دور بزنند، حالا صدها بار هم که موسوی و کروبی و خاتمی و دیگر عوامل دخیل در فتنه ؛اسم امام را بر زبان بیاورند چه فایده؟ آنها با دور زدن نقشه امام ،بزرگترین ظلم را به امام روا داشتند حال چگونه شرم نمی کنند و باز هم ادعای راه امام را دارند!

دلسوزان واقعی انقلاب، باید همواره ،فتنه 88 را جلوی چشمان خویش نگه دارند و از آن ابراز انزجار نمایند تا دیگر کسی به خود جرات دور زدن نقشه امام و برپا کردن فتنه ای دیگر را ندهد.
کسانی هم که وقتی اسم فتنه را می شنوند نگران و عصبی می شوند و واکنش نشان می دهند به خود رجوع کنند و ببینند آیا در فتنه 88 نقشی داشته اند که از یادآوری خیانتشان به امام و انقلاب ناراحت و عصبی می شوند یا اینکه دچار شخص پرستی و حزب پرستی شده اند که نمی توانند از افرادی که حرمت امام و عاشورا را شکستند ابراز انزجار نمایند.
وگرنه کدام انسان مومن و انقلابی را پیدا می کنید که نسبت به کسانی که حرمت امام و عاشورای امام حسین علیه السلام را شکستند بی تفاوت باشد و از سران فتنه ابراز انزجار و بیزاری ننماید؟!

طبقه بندی: به رنگ سیاست،  حرف حساب، 
برچسب ها: نقشه امام، امام خمینی(ره)، فتنه 88، سران فتنه، انتخابات،
ارسال در تاریخ دوشنبه 19 خرداد 1393 توسط عقل کل

قالب وبلاگ

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو