این را خبرنگارها خوب می دانند که برای گزارشگری عظمت یک حضور حماسی ،باید از زمین فاصله بگیرند، باید سوار بر بالگرد شوند و از بالا بنگرند تا واقعیت و عظمت یک جمعیت را بهتر گزارش کنند.

این در مورد بعد جسمانی یک حضور است اما بعد معنوی آن را اهل آسمان  بیشتر درک می کنند. ابعاد معنوی یک حماسه را باید از جبرئیل و فرشتگان مقرب الهی پرسید تا اوج عظمتش را توصیف نمایند. همانطور که عظمت حماسه سازی مولا علی علیه السلام در جنگ احد را جبرئیل می دانست که ندای« لا فتی الا علی لا سیف الا ذوالفقار» سر داد.

عظمت 9 دی را نیز اهل آسمان بیش از اهل زمین می شناسند.

خبرنگاران هر چقدر هم گزارشگر ماهری باشند نمی توانند صلابت گام های مردمی را که به عشق سالار شهیدان به میدان آمده بودند گزارش کنند، این را فقط ملائک مقرب الهی ضبط می نمایند.

 دوربین های زمینی را توان به تصویر کشیدن اوج سوز درونی ملتی نبود که ندای « در روز عزا حرمت ارباب شکستند؛علمدار کجایی؟ »سر می دادند. 9دی را باید آسمانی ها گزارش می کردند تا عظمت آن روشن تر شود.

همه نمی توانند عظمت 9 دی را درک کنند. حتی بعضی زمینی ها از یادآوری حماسه 9 دی اکراه دارند و دوست دارند آن را به فراموشی بسپارند یا از عظمت آن بکاهند و حتی عده ای با آن دشمنی می کنند. 

9 دی یوم الله است و  روزهای خدایی را فقط پیروان الله، بزرگ می شمارند؛ پیروان شیطان از یادآوری «یوم الله» وحشت دارند و بی جهت نیست که اسرائیل هم از 9 دی به هراس افتاد.

9 دی روز خداپرستان بود لذا این روز همیشه مبغوض شخص پرستان و حزب پرستان خواهد بود.

9 دی به متوهمانی که اعتماد مردم به دین و انقلاب را با میزان اعتماد خودشان می سنجیدند فهماند که در اعتماد مردم به آرمان ها خدشه ای وارد نشده است و این برخی خواصند که بنا به اغراض نفسانی و سیاسی، اعتماد خود را به مسلخ برده اند.

 9 دی روز لبخند دوستان خدا بود ؛ قطرات اشک دوستداران انقلاب که در فتنه هشت ماهه جاری شده بود در 9 دی به لبخندی شیرین بدل گشت و نور امیدی دوباره در قلب های مستضعفان جهانی درخشیدن گرفت.

9 دی عطر حسینی دارد و بوی کربلا می دهد. هر چند می گویند حماسه 9 دی یک حضور بدون فراخوان بود اما فراخوان آن را 14 قرن پیش در عاشورای 61 با کلام «هل من ناصر ینصرنی» اباعبدالله الحسین (ع) صادر کرده بودند و 9 دی نمایش پیام واقعی مردم بود ؛ پیامی که با رفت و آمد دولت ها تغییر نمی کند و جاودانه خواهد ماند.
طبقه بندی: به رنگ سیاست،  حرف حساب، 
برچسب ها: 9 دی، فتنه 88، عاشورا، پیام مردم،
دنبالک ها: تاریخ، 9 دی نداشت، باید نان حلال خورده باشی تا 9 دی را بفهمی!،
ارسال در تاریخ یکشنبه 8 دی 1392 توسط عقل کل

قالب وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic