تعجبم از افرادی است که اثر پروانه ای « ادوارد لورنتس» یا تحقیقات «ماسارو ایموتو » را باور می کنند اما وقتی به آنها می گوییم با شعار «مرگ بر آمریکا» نابودی آمریکا تسریع می شود ؛پوزخندی می زنند و انکار می نمایند!

ادوارد لورنتس در مقاله ای با عنوان «اثر پروانه ای» نوشت « آیا بال زدن پروانه ای در برزیل می تواند باعث ایجاد تندباد در تگزاس شود؟» اثر پروانه ای به این معناست که تغییر جزئی (مثلا بال زدن یک پروانه در یک کشور) می تواند باعث تغییرات شدید (مثل وقوع یک تندباد در کشوری دیگر) در آینده شود. و این اثر، زیربنای «نظریه آشوب» است که براساس این نظریه در تمامی پدیده ها نقاطی وجود دارد که تغییری اندک در آنها باعث تغییرات عظیم خواهد شد و در این رابطه سیستم های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی نیز همچون سیستم های جوی از اثر پروانه ای برخوردارند.

 این مطلب نشان دهنده این حقیقت است که رویدادهای جهان ،بسیار به هم مرتبطند و بر یکدیگر اثر می گذارند و ما بدون اینکه متوجه باشیم با اعمال و رفتار و گفتارمان بر کل جهان تاثیر می گذاریم و تاثیر می پذیریم.

 از طرف دیگر «ماسارو ایموتو » محقق ژاپنی نیز در تحقیقاتش ثابت کرد که مولکول های آب نیز به طور زنده به هر یک از احساسات و اندیشه هایمان پاسخ می دهند و نوع کلام ما در چگونگی شکل گیری بلورهای آب موثر است بدین معنا که آب هم خوب و بد را می فهمد و در برابر اسم ظالم واکنش منفی نشان می دهد.

همه ی این تجربیات ،گوشه ای از این حقیقت را نشان می دهد که کوچکترین تغییر در این عالم بر کل نظام آن تاثیر می گذارد حتی افتادن یک برگ از درخت یا بال زدن یک پروانه.

علامه طباطبایی (ره) می فرمود: « هر پر کاهی که در ته چاهی حرکت می کند موج برمی دارد و تا به آسمان ها اثر دارد.»

با این توصیفات وقتی نسیم بال زدن یک پروانه می تواند در آینده تندبادی به پا کند آیا فریاد برائت یک مسلمان در انزجار از آمریکا نمی تواند پایه های کاخ سفید را در آینده ای نه چندان دور فرو بریزد؟!

آیا وقتی مولکول های آب هم زنده اند و در برابر حق و باطل عکس العمل نشان می دهند ،انسان به عنوان خلیفه خدا بر زمین ؛نباید نسبت به ظلم و استکبار واکنش نشان دهد؟

البته این نکته را نیز باید یادآور شد که نظام عالم بر مبنای حق پایه ریزی شده است و همه ی کائنات در برابر حق تسلیمند لذا فریاد برائتی که در راستای حق بلند شود اثر می کند همچون نفرین حقی که اثر می نماید.

فریاد « مرگ بر آمریکا» فقط یک شعار نمادین نیست که هر از چندی در خیابان ها سر دهیم و گمان کنیم اتفاق خاصی جز حضور در صحنه رخ نداد؛ بلکه این فریاد بزرگترین اثر را در تسریع نابودی استکبار دارد و اگر آمریکا و اسرائیل از برد اثرگذاری این شعارها آگاه بودند نتانیاهو به جای اینکه تصویر بمب اتم را بکشد حذف شعار «مرگ بر اسرائیل »را نشانه می رفت و اوباما به جای اینکه نگران درصد غنی سازی اورانیوم در ایران باشد از درصد شعار «مرگ بر آمریکا »می کاست.

اینجاست که بیشتر به عمق کلام امام خمینی (ره) پی می بریم که فرمودند : « اگر همه مسلمینی که در دنیا هستند فریاد کنند مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل و مرگ بر شوروی ، همین قول مرگ بر شوروی برای آنها مرگ می آورد.» صحیفه نور ج 12

پس این بار وقتی مشتت را گره می کنی و شعار مرگ بر آمریکا سر می دهی یادت باشد که با هر شعارت در حوادث آینده جهان اثر می گذاری و از عمر استکبار می کاهی و بر سرعت ظهور مولایت می افزایی. 
طبقه بندی: به رنگ سیاست، 
برچسب ها: آمریکا، مرگ بر آمریکا،
ارسال در تاریخ یکشنبه 12 آبان 1392 توسط عقل کل

قالب وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic